تاریخچه مرکز

صدا و سيماي مركز خليج  فارس در نيمه دوم سال 1347 افتتاح شد. و با يك فرستنده تلويزيوني 50 واتي كار خود را آغاز کرد.و 5 ماه بعد در فروردين ماه سال 1348 با نصب يك فرستنده ی يك كيلو واتي ، فعاليت راديويي مركز خليج فارس نيز آغاز شد .

توليد و پخش راديو                                         

راديوي مركز خليج فارس در آغاز كار ، روزانه 7 ساعت برنامه پخش مي كرد.البته بعضی از برنامه ها توليد محلي بودند . پس از پيروزي انقلاب اسلامي صداي مركز خليج فارس تا مدتي توليد محلي نداشت .و به تقويت برنامه هاي شبكه سراسري مي پرداخت .و فقط اخبار استان و اطلاعيه ها در این واحد به طور مستمر تهيه و پخش می شد . از سال 1358رادیو مجددا توليدات محلي خود را شروع كرد .و در آن سال بيش از 50 ساعت توليد محلي در كارنامه مركز ثبت شده است . پس از آن شاهد سير صعودي توليدات محلي رادیویی هستیم. به گونه ای که هم اکنون صدای مرکز خلیج فارس توان تولید سالانه بیش از 3600 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف را دارد.

 راه اندازي شبكه استاني صداي مركز خليج فارس،با پخش روزانه 14 ساعت برنامه در هشتم مرداد سال1376 از مهم ترين دستاوردهاي مركز است . لازم به ذکر است در سالهای 79 تا 89 باتوجه به شرایط سازمانی و میزان تعهدات سالانه، پخش روزانه ی رادیو خلیج فارس بین 14 تا 18  ساعت متغیربوده است.

به منظورجذب و نگهداری مخاطبان استانی و باتوجه به استقبال مردم استان هرمزگان،از نیمه دوم سال 91 پخش این شبکه به 20 ساعت در شبانه روز افزایش یافت. روند افزایش ساعات پخش صدای خلیج فارس در طول سالهای بعد نیز سیر صعودی داشت و امروزه این شبکه روزانه 23 ساعت برنامه پخش می کند.

توليد و پخش تلويزيون

در نیمه دوم سال 1347 با نصب یک فرستنده تلویزیونی 50 واتی تلویزیون بندرعباس کار خود را آغاز کرد.در آن زمان فقط شبکه اول سیما در استان هرمزگان دریافت و برنامه ها به شکل سیاه و سفید پخش می شد.

ابتداي راه اندازي تلويزيون بندرعباس،توليد برنامه هاي آن شامل: پخش روزانه خبر و برنامه كودك به صورت هفتگي بود . در سال هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي برنامه هاي مركز به پخش اخبار استان و اطلاعيه ها محدود شده و در ساير مواقع شبكه هاي سراسري تقويت و پخش مي شدند. اما امروز سیمای    خلیج فارس ،توان تولید سالانه بیش از 1400 ساعت برنامه در طبقات مختلف را دارد.

در سال 1375 کار احداث و نصب تجهیزات ساختمان جدید مرکز به پایان رسید . تا قبل از این زمان در تلویزیون بندرعباس به علت نبود تجهیزات تله سینما ، فیلم ها ( حتی فیلم های خبری) در تهران برروی نوار امپکس ضبط واز طریق پست هوایی به بندرعباس ارسال و روز بعد پخش می شد.

پخش اخبار استان ، برنامه کودک به صورت هفتگی ، برنامه « ما وشما » که به نامه های رسیده پاسخ می داد و برنامه « امواج روشن» از جمله اولین برنامه های تلویزیونی مرکزخلیج فارس بودند.

راه اندازی شبکه استانی سیمای خلیج فارس در نهم مرداد سال1380 با 8:30 ساعت  پخش روزانه از       مهم ترین تحولات تلویزیون خلیج فارس است.

با افزایش توان تولید و پخش برنامه، ازابتدای سال 90 این میزان پخش، به 15 ساعت در روز ،و از ابتدای تیرماه سال 91 تاکنون پخش سیمای خلیج فارس به روزانه 16 ساعت افزایش یافت.

رویدادهای مرکز آرشیو

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در نوروز 97
اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس در نوروز 97
مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : این مرکز در نوروز 97 با تدارک ویژه برنامه های مختلفی به استقبال سال نو رفته و مخاطبان خود را همراهی می کند . مهران جلائی افزود : برنامه رادیویی "هفت سین" ویژه برنامه لحظه تحویل سال نو رادیو خلیج فارس است...
تجلیل از مهندس نمونه مرکز خلیج فارس
تجلیل از مهندس نمونه مرکز خلیج فارس
از مهندس نمونه مرکز خلیج فارس تجلیل شد. در نشست شورای مدیران مرکز خلیج فارس که با حضور معاونان و مدیران برگزار شد با اهدای لوح تقدیر و سپاس توسط مهران جلائی مدیر کل مرکز به مهندس فواد قریشی که موفق به دریافت عنوان مهندس نمونه از طرف مرکز فناوری...
دیدار اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید هرمزگان با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس
دیدار اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید هرمزگان با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس
مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس گفت : همکاران رسانه ملی سربازان و افسران جنگ نرم هستند و باید ازاین ظرفیت ها برای تبیین ارزشها وعملکرد انقلاب در برنامه ها استفاده کرد . جلائی در دیدار رئیس و اعضای شورای مرکز بسیج اساتید استان هرمزگان با...
افتتاح دو سامانه دیجیتال صدا و سیما در روستاهای شهرستان رودان
افتتاح دو سامانه دیجیتال صدا و سیما در روستاهای شهرستان رودان
فرستنده تلویزیونی دیجیتال روستای رهدار بخش مرکزی و کم جمال بخش جغین شهرستان رودان هرمزگان با 4 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید . این طرح با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سازمان صدا و سیما تأمین و هزینه شده...

پل های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

بندرعباس :162  

شهرستانها :33338111-076

پیامک :30007617

 
واحد سيما

پیامک: 30000761  

 

واحد صدا

پیامک:10000942

 

آدرس مرکز

خیابان امام خمینی(ره)-صدا وسیمای مرکز خلیج فارس

پست الکترونيک:khalijefars@irib.ir

کد پستی : 7916793189

نظر مخاطبان

پرپروک
صدا و سیمای مرکز خلیج فارس      سه‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳
سلام کاربر گرامی برای شرکت فرزند خود سن . شماره ت...
انتقادات و پیشنهادات
رحمت      پنج‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۶ ۲۰:۴۷
با عرض‌ سلام‌ و خسته‌ نباشی لطفا فرکانسی شبکه‌ خلی...
شو بندر
محمد      چهارشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۸:۲۶
سلام.مناز قشم روستای کورزین برنامه ی خوبتون شو بند...
شو بندر
امید      دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰
ممنون از زحمتهایی که میکشین...
نمایش 1 - 4 از 272 نتیجه
آیتم در هر صفحه 4
از 68