تاریخچه مرکز

صدا و سيماي مركز خليج  فارس در نيمه دوم سال 1347 افتتاح شد. و با يك فرستنده تلويزيوني 50 واتي كار خود را آغاز کرد.و 5 ماه بعد در فروردين ماه سال 1348 با نصب يك فرستنده ی يك كيلو واتي ، فعاليت راديويي مركز خليج فارس نيز آغاز شد .

توليد و پخش راديو                                         

راديوي مركز خليج فارس در آغاز كار ، روزانه 7 ساعت برنامه پخش مي كرد.البته بعضی از برنامه ها توليد محلي بودند . پس از پيروزي انقلاب اسلامي صداي مركز خليج فارس تا مدتي توليد محلي نداشت .و به تقويت برنامه هاي شبكه سراسري مي پرداخت .و فقط اخبار استان و اطلاعيه ها در این واحد به طور مستمر تهيه و پخش می شد . از سال 1358رادیو مجددا توليدات محلي خود را شروع كرد .و در آن سال بيش از 50 ساعت توليد محلي در كارنامه مركز ثبت شده است . پس از آن شاهد سير صعودي توليدات محلي رادیویی هستیم. به گونه ای که هم اکنون صدای مرکز خلیج فارس توان تولید سالانه بیش از 3600 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف را دارد.

 راه اندازي شبكه استاني صداي مركز خليج فارس،با پخش روزانه 14 ساعت برنامه در هشتم مرداد سال1376 از مهم ترين دستاوردهاي مركز است . لازم به ذکر است در سالهای 79 تا 89 باتوجه به شرایط سازمانی و میزان تعهدات سالانه، پخش روزانه ی رادیو خلیج فارس بین 14 تا 18  ساعت متغیربوده است.

به منظورجذب و نگهداری مخاطبان استانی و باتوجه به استقبال مردم استان هرمزگان،از نیمه دوم سال 91 پخش این شبکه به 20 ساعت در شبانه روز افزایش یافت. روند افزایش ساعات پخش صدای خلیج فارس در طول سالهای بعد نیز سیر صعودی داشت و امروزه این شبکه روزانه 23 ساعت برنامه پخش می کند.

توليد و پخش تلويزيون

در نیمه دوم سال 1347 با نصب یک فرستنده تلویزیونی 50 واتی تلویزیون بندرعباس کار خود را آغاز کرد.در آن زمان فقط شبکه اول سیما در استان هرمزگان دریافت و برنامه ها به شکل سیاه و سفید پخش می شد.

ابتداي راه اندازي تلويزيون بندرعباس،توليد برنامه هاي آن شامل: پخش روزانه خبر و برنامه كودك به صورت هفتگي بود . در سال هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي برنامه هاي مركز به پخش اخبار استان و اطلاعيه ها محدود شده و در ساير مواقع شبكه هاي سراسري تقويت و پخش مي شدند. اما امروز سیمای    خلیج فارس ،توان تولید سالانه بیش از 1400 ساعت برنامه در طبقات مختلف را دارد.

در سال 1375 کار احداث و نصب تجهیزات ساختمان جدید مرکز به پایان رسید . تا قبل از این زمان در تلویزیون بندرعباس به علت نبود تجهیزات تله سینما ، فیلم ها ( حتی فیلم های خبری) در تهران برروی نوار امپکس ضبط واز طریق پست هوایی به بندرعباس ارسال و روز بعد پخش می شد.

پخش اخبار استان ، برنامه کودک به صورت هفتگی ، برنامه « ما وشما » که به نامه های رسیده پاسخ می داد و برنامه « امواج روشن» از جمله اولین برنامه های تلویزیونی مرکزخلیج فارس بودند.

راه اندازی شبکه استانی سیمای خلیج فارس در نهم مرداد سال1380 با 8:30 ساعت  پخش روزانه از       مهم ترین تحولات تلویزیون خلیج فارس است.

با افزایش توان تولید و پخش برنامه، ازابتدای سال 90 این میزان پخش، به 15 ساعت در روز ،و از ابتدای تیرماه سال 91 تاکنون پخش سیمای خلیج فارس به روزانه 16 ساعت افزایش یافت.

رویدادهای مرکز آرشیو

پوشش راهپیمایی یوم الله 22 بهمن از رادیو خلیج فارس
رادیو خلیج فارس در 22 بهمن امسال با پخش ویژه برنامه جشن انقلاب ، حماسه حضور باشکوه مردم خونگرم استان هرمزگان را در راهپیمایی عظیم این روز منعکس می کند. این ویژه برنامه از ساعت 7:30 صبح تا ساعت 11 به صورت زنده و با هدف پوشش و انعکاس حماسه مردم...
کسب عنوان برگزیده مرکز خلیج فارس در اجلاس فناوری رسانه
معاونت فنی صدا و سیمای خلیج فارس به عنوان برگزیده سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه انتخاب شد . در بخش پایانی مراسم اختتامیه اجلاس سیزدهم از بخشهای مختلف معاونت توسعه و فناوری رسانه تقدیر شد  احمد شیخ سیوندی معاون فنی صدا و سیمای خلیج...
اعلام برنامه های دهه فجر صدا و سیمای خلیج فارس
بمناسبت آغاز دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رسانه استانی ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است . فجرآورد ، فجر ماندگار ، جشن انقلاب و در شهر عناوین ویژه برنامه های مرکز خلیج فارس برای ایام دهه مبارک فجر است . برنامه...
رونمایی رسمی از صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خلیج فارس
بیستمین صفحه استانی خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس امروز بصورت رسمی رونمایی شد . در مراسم رونمایی از این صفحه استانی سیدمهرداد سید مهدی رئیس خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر کل و مدیران ارشد صدا و سیمای مرکز خلیج فارس و کارکنان...

پل های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

بندرعباس :162  

شهرستانها :33338111-076

پیامک :30007617

 
واحد سيما

پیامک: 30000761  

 

واحد صدا

پیامک:10000942

 

آدرس مرکز

خیابان امام خمینی(ره)-صدا وسیمای مرکز خلیج فارس

پست الکترونيک:khalijefars@irib.ir

کد پستی : 7916793189

نظر مخاطبان

سینمایی قهرمانان واقعی
صدا و سیمای مرکز خلیج فارس      سه‌شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۸
سلام کاربر گرامی درخواست شما بررسی شد . متاسفانه ...
سرپناه
صدا و سیمای مرکز خلیج فارس      سه‌شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۴
سلام کاربر گرامی درخواست شما دریافت شد . انشااله ب...
سوال خود را مطرح کنید
صدا و سیمای مرکز خلیج فارس      سه‌شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۱
سلام برادر گرامی شما می توانید همه روزه در وقت ادا...
پسین هرمزگان
محمد      پنج‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۵۲
سلام ممنون از برنامه قشنگ و خوب تون من گاهی برنامه...
نمایش 1 - 4 از 208 نتیجه
آیتم در هر صفحه 4
از 52