تاریخچه مرکز

صدا و سيماي مركز خليج  فارس در نيمه دوم سال 1347 افتتاح شد. و با يك فرستنده تلويزيوني 50 واتي كار خود را آغاز کرد.و 5 ماه بعد در فروردين ماه سال 1348 با نصب يك فرستنده ی يك كيلو واتي ، فعاليت راديويي مركز خليج فارس نيز آغاز شد .

توليد و پخش راديو                                         

راديوي مركز خليج فارس در آغاز كار ، روزانه 7 ساعت برنامه پخش مي كرد.البته بعضی از برنامه ها توليد محلي بودند . پس از پيروزي انقلاب اسلامي صداي مركز خليج فارس تا مدتي توليد محلي نداشت .و به تقويت برنامه هاي شبكه سراسري مي پرداخت .و فقط اخبار استان و اطلاعيه ها در این واحد به طور مستمر تهيه و پخش می شد . از سال 1358رادیو مجددا توليدات محلي خود را شروع كرد .و در آن سال بيش از 50 ساعت توليد محلي در كارنامه مركز ثبت شده است . پس از آن شاهد سير صعودي توليدات محلي رادیویی هستیم. به گونه ای که هم اکنون صدای مرکز خلیج فارس توان تولید سالانه بیش از 3600 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف را دارد.

 راه اندازي شبكه استاني صداي مركز خليج فارس،با پخش روزانه 14 ساعت برنامه در هشتم مرداد سال1376 از مهم ترين دستاوردهاي مركز است . لازم به ذکر است در سالهای 79 تا 89 باتوجه به شرایط سازمانی و میزان تعهدات سالانه، پخش روزانه ی رادیو خلیج فارس بین 14 تا 18  ساعت متغیربوده است.

به منظورجذب و نگهداری مخاطبان استانی و باتوجه به استقبال مردم استان هرمزگان،از نیمه دوم سال 91 پخش این شبکه به 20 ساعت در شبانه روز افزایش یافت. روند افزایش ساعات پخش صدای خلیج فارس در طول سالهای بعد نیز سیر صعودی داشت و امروزه این شبکه روزانه 23 ساعت برنامه پخش می کند.

توليد و پخش تلويزيون

در نیمه دوم سال 1347 با نصب یک فرستنده تلویزیونی 50 واتی تلویزیون بندرعباس کار خود را آغاز کرد.در آن زمان فقط شبکه اول سیما در استان هرمزگان دریافت و برنامه ها به شکل سیاه و سفید پخش می شد.

ابتداي راه اندازي تلويزيون بندرعباس،توليد برنامه هاي آن شامل: پخش روزانه خبر و برنامه كودك به صورت هفتگي بود . در سال هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي برنامه هاي مركز به پخش اخبار استان و اطلاعيه ها محدود شده و در ساير مواقع شبكه هاي سراسري تقويت و پخش مي شدند. اما امروز سیمای    خلیج فارس ،توان تولید سالانه بیش از 1400 ساعت برنامه در طبقات مختلف را دارد.

در سال 1375 کار احداث و نصب تجهیزات ساختمان جدید مرکز به پایان رسید . تا قبل از این زمان در تلویزیون بندرعباس به علت نبود تجهیزات تله سینما ، فیلم ها ( حتی فیلم های خبری) در تهران برروی نوار امپکس ضبط واز طریق پست هوایی به بندرعباس ارسال و روز بعد پخش می شد.

پخش اخبار استان ، برنامه کودک به صورت هفتگی ، برنامه « ما وشما » که به نامه های رسیده پاسخ می داد و برنامه « امواج روشن» از جمله اولین برنامه های تلویزیونی مرکزخلیج فارس بودند.

راه اندازی شبکه استانی سیمای خلیج فارس در نهم مرداد سال1380 با 8:30 ساعت  پخش روزانه از       مهم ترین تحولات تلویزیون خلیج فارس است.

با افزایش توان تولید و پخش برنامه، ازابتدای سال 90 این میزان پخش، به 15 ساعت در روز ،و از ابتدای تیرماه سال 91 تاکنون پخش سیمای خلیج فارس به روزانه 16 ساعت افزایش یافت.

رویدادهای مرکز آرشیو

اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس به مناسبت عید فطر
اعلام ویژه برنامه های صدا و سیمای خلیج فارس به مناسبت عید فطر
با هدف انعکاس مراسم و آئین های عید سعید فطر در استان و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای مخاطبان ؛ صدا و سیمای خلیج فارس ویژه برنامه های شکرانه ، عیدانه ، ساحل مهتابی و سرپناه را به این مناسبت تدارک دیده است. رادیو خلیج فارس به مناسبت عید سعید فطر...
توجه رسانه ای صدا و سیمای خلیج فارس به فریضه امر به معروف و نهی از منکر
توجه رسانه ای صدا و سیمای خلیج فارس به فریضه امر به معروف و نهی از منکر
نشست هم اندیشی و هماهنگی برای اجرای برنامه های رسانه ای در حوزه امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئولین این ستاد در مرکز خلیج فارس برگزار شد. مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس در این نشست گفت : برنامه های صدا و سیما غالباً  مربوط به امر به...
اعلام ویژه برنامه های روز جهانی قدس در صدا و سیمای خلیج فارس
اعلام ویژه برنامه های روز جهانی قدس در صدا و سیمای خلیج فارس
به منظور انعکاس حضور گسترده مردم در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس صدا و سیمای خلیج فارس دو ویژه برنامه «روز اسلام» و «روز قدس» را به روی آنتن می برد . همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان  و روز جهانی قدس رادیو خلیج فارس ویژه برنامه «روز...
ساخت مستند ساحل ستارگان در مرکز خلیج فارس
ساخت مستند ساحل ستارگان در مرکز خلیج فارس
ساخت مجموعه مستند ساحل ستارگان در صدا و سیمای خلیج فارس کلید خورد. مجموعه مستند فاخر تلویزیونی ساحل ستارگان به تهیه کنندگی و کارگردانی علی اکبر تدبیری درمرکز خلیج فارس تهیه می شود. تهیه کننده و کارگردان مستند ساحل ستارگان گفت : این مستند...

پل های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

بندرعباس :162  

شهرستانها :33338111-076

پیامک :30007617

 
واحد سيما

پیامک: 30000761  

 

واحد صدا

پیامک:10000942

 

آدرس مرکز

خیابان امام خمینی(ره)-صدا وسیمای مرکز خلیج فارس

پست الکترونيک:khalijefars@irib.ir

کد پستی : 7916793189

نظر مخاطبان

گم گم سحری
منصور      چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۴
سلام اگر امکان دارد نواها و آهنگهایی که هر سحر در...
از بندر جرون تا بندرعباس
مرتضی      چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹
سلام خیلی به این کتاب احتیاج دارم ممنون میشم...
پرپروک
هلما      چهارشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۴۰
سلام من هلما هستم برای شرکت در برنامه باید چکار کن...
صدف لب سیاه
پرویز      سه‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۳۳
سلام آیا براتون امکان داره آدرسی از یکی از کارگاه ...
نمایش 1 - 4 از 235 نتیجه
آیتم در هر صفحه 4
از 59