تاریخچه مرکز

صدا و سيماي مركز خليج  فارس در نيمه دوم سال 1347 افتتاح شد. و با يك فرستنده تلويزيوني 50 واتي كار خود را آغاز کرد.و 5 ماه بعد در فروردين ماه سال 1348 با نصب يك فرستنده ی يك كيلو واتي ، فعاليت راديويي مركز خليج فارس نيز آغاز شد .

توليد و پخش راديو                                         

راديوي مركز خليج فارس در آغاز كار ، روزانه 7 ساعت برنامه پخش مي كرد.البته بعضی از برنامه ها توليد محلي بودند . پس از پيروزي انقلاب اسلامي صداي مركز خليج فارس تا مدتي توليد محلي نداشت .و به تقويت برنامه هاي شبكه سراسري مي پرداخت .و فقط اخبار استان و اطلاعيه ها در این واحد به طور مستمر تهيه و پخش می شد . از سال 1358رادیو مجددا توليدات محلي خود را شروع كرد .و در آن سال بيش از 50 ساعت توليد محلي در كارنامه مركز ثبت شده است . پس از آن شاهد سير صعودي توليدات محلي رادیویی هستیم. به گونه ای که هم اکنون صدای مرکز خلیج فارس توان تولید سالانه بیش از 3600 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف را دارد.

 راه اندازي شبكه استاني صداي مركز خليج فارس،با پخش روزانه 14 ساعت برنامه در هشتم مرداد سال1376 از مهم ترين دستاوردهاي مركز است . لازم به ذکر است در سالهای 79 تا 89 باتوجه به شرایط سازمانی و میزان تعهدات سالانه، پخش روزانه ی رادیو خلیج فارس بین 14 تا 18  ساعت متغیربوده است.

به منظورجذب و نگهداری مخاطبان استانی و باتوجه به استقبال مردم استان هرمزگان،از نیمه دوم سال 91 پخش این شبکه به 20 ساعت در شبانه روز افزایش یافت. روند افزایش ساعات پخش صدای خلیج فارس در طول سالهای بعد نیز سیر صعودی داشت و امروزه این شبکه روزانه 23 ساعت برنامه پخش می کند.

توليد و پخش تلويزيون

در نیمه دوم سال 1347 با نصب یک فرستنده تلویزیونی 50 واتی تلویزیون بندرعباس کار خود را آغاز کرد.در آن زمان فقط شبکه اول سیما در استان هرمزگان دریافت و برنامه ها به شکل سیاه و سفید پخش می شد.

ابتداي راه اندازي تلويزيون بندرعباس،توليد برنامه هاي آن شامل: پخش روزانه خبر و برنامه كودك به صورت هفتگي بود . در سال هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي برنامه هاي مركز به پخش اخبار استان و اطلاعيه ها محدود شده و در ساير مواقع شبكه هاي سراسري تقويت و پخش مي شدند. اما امروز سیمای    خلیج فارس ،توان تولید سالانه بیش از 1400 ساعت برنامه در طبقات مختلف را دارد.

در سال 1375 کار احداث و نصب تجهیزات ساختمان جدید مرکز به پایان رسید . تا قبل از این زمان در تلویزیون بندرعباس به علت نبود تجهیزات تله سینما ، فیلم ها ( حتی فیلم های خبری) در تهران برروی نوار امپکس ضبط واز طریق پست هوایی به بندرعباس ارسال و روز بعد پخش می شد.

پخش اخبار استان ، برنامه کودک به صورت هفتگی ، برنامه « ما وشما » که به نامه های رسیده پاسخ می داد و برنامه « امواج روشن» از جمله اولین برنامه های تلویزیونی مرکزخلیج فارس بودند.

راه اندازی شبکه استانی سیمای خلیج فارس در نهم مرداد سال1380 با 8:30 ساعت  پخش روزانه از       مهم ترین تحولات تلویزیون خلیج فارس است.

با افزایش توان تولید و پخش برنامه، ازابتدای سال 90 این میزان پخش، به 15 ساعت در روز ،و از ابتدای تیرماه سال 91 تاکنون پخش سیمای خلیج فارس به روزانه 16 ساعت افزایش یافت.

رویدادهای مرکز آرشیو

تأکید استاندار بر معرفی خلاقانه ویژگیهای گردشگری هرمزگان در رسانه استانی
تأکید استاندار بر معرفی خلاقانه ویژگیهای گردشگری هرمزگان در رسانه استانی
استاندار هرمزگان گفت : معرفی خلاقانه و جدید از استان هرمزگان آن را به استان گردشگری مقصد تبدیل می کند . فریدون همتی در نشست صمیمی با شورای معاونین صدا و سیمای خلیج فارس افزود : با فراهم کردن زیر ساختهای لازم و شناسایی زیباییهای استان به زبانهای...
پخش زنده مراسم عزاداری ماه محرم از شبکه استانی
پخش زنده مراسم عزاداری ماه محرم از شبکه استانی
مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان از شبکه استانی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به طور زنده پخش می شود . مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : مراسم عزاداری تاسوعای حسینی ساعت 9 صبح زیر پرچم در بوستان غدیر بندرعباس برگزار می شود که...
تلاش رسانه ملی در استان بر پوشش برنامه های ماه محرم و هفته دفاع مقدس
تلاش رسانه ملی در استان بر پوشش برنامه های ماه محرم و هفته دفاع مقدس
مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : همه امکانات این مرکز برای پوشش مناسبتهای پیش رو فراهم شده است . مهران جلائی در نشست با کارکنان حوزه های صدا ، سیما و خبر و مدیران پشتیبانی مرکز با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا...
برگزیده شدن پنج اثر تولیدی مرکز خلیج فارس در جشنواره تولیدات مراکز استانها
برگزیده شدن پنج اثر تولیدی مرکز خلیج فارس در جشنواره تولیدات مراکز استانها
پنج اثر تولیدی صدا و سیمای خلیج فارس در بيستمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراكز استاني سازمان صدا و سيما برگزیده شد . مدیر کل صدا و سیما خلیج فارس گفت : سه اثر با پنج جایزه در بخش صدا ، یک اثر در بخش سیما و یک اثر در بخش موسیقی حائز...

پل های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

بندرعباس :162  

شهرستانها :33338111-076

پیامک :30007617

 
واحد سيما

پیامک: 30000761  

 

واحد صدا

پیامک:10000942

 

آدرس مرکز

خیابان امام خمینی(ره)-صدا وسیمای مرکز خلیج فارس

پست الکترونيک:khalijefars@irib.ir

کد پستی : 7916793189

نظر مخاطبان

انتقادات و پیشنهادات
محسن      سه‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۵۴
سلام خدمت هم استانی گل و عزیز خودم تو شبکه بندر یه...
انتقادات و پیشنهادات
محمد      سه‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۵۰
با عرض سلام لطفا مجموعه مختارنامه را پخش کنید...
تهیه تن ماهی در منزل
اسلامی      پنج‌شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۴۱
مرسی چه خوب که این تجربه را نوشتین...
زیر سرگ بالا شهر
مجتبی      چهارشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۳۴
با عرض سلام خدمت تک تک عزیزان عوامل ساخت و پخش برن...
نمایش 1 - 4 از 249 نتیجه
آیتم در هر صفحه 4
از 63