..اضافه به علاقمندي ها (Add To Favorites)

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

شیرخوارگان حسینی

شیرخوارگان حسینی

  همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه ، افغانستان و... همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌گردد.   این همایش از سالهای آغازین دهه هشتاد در تهران آغار و به مرور در سایر شهرهای کشور نیز گسترش یافت. در این همایش مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند و تعداد شرکت کنندگان در آن چندصدهزار نفر تخمین زده شده‌است.   این مراسم که تعداد شرکت کنندگان ...

شو بندر ویژه محرم

شو بندر ویژه محرم

بی شک فرهنگ عاشورا یکی از بارزترین و موثرترین روش هایی است که بر اصل آیین و ادبیات عامه استوار است،ادبیاتی که سال هاست با مردم هرمزگان عجین شده است . سیمای خلیج فارس در ایام محرم با اندک مختصری تغییر در روند اجرایی برنامه شوبندر نسبت به معرفی و بازشناخت آیین های عاشورایی در قالب سازها، نواها، آواها، رنگها و... خواهد پرداخت. .همه این ها در یک کلی گویی از منظر زیبایی شناسی بررسی و مورد بحث قرار می گیرد. این برنامه از دو بخش زنده وآیتم های تولیدی تشکیل...

لبخندزندگی

لبخندزندگی

    امروزه اعتیاد به مواد مخدر خصوصا مواد مخدر صنعتی از قبیل قرصهای روانگردان و ... یکی از معضلاتی است که گریبانگیر خانواده ها و جوانان شده است. آنچه مسلم است اولین نهادی که می تواند در پیشگیری از اعتیاد به ویژه اعتیاد جوانان موثر باشد خانواده ها هستند.  نبود مهارت های زندگی، درک نشدن از سوی والدین و اطرافیان، تنهایی، دوستان ناباب ، محیط های نا مناسب و شبکه های اجتماعی از عوامل موثر در سوق دادن افراد به اعتیاد می باشند.  در راستای افزایش مهارت های زندگی و تحکیم بنیان خانواده...

عشق و عطش

عشق و عطش

محرم، ماه حزن و اندوه و عزاداری شیعیان در شهادت حضرت امام حسین علیه السلام است. حوادث و وقایع فراوانی در ماه محرم از جمله تاسوعا و عاشورا  و شهادت امام حسین (ع) رخ داده است از این رو رادیو خلیج فارس در راستای ایجاد فضایی روحانی و معنوی مناسب ایام شهادت امام حسین(ع) برنامه «عشق و عطش» را در ساختار ترکیبی نمایشی تولید و پخش می کند. هدف این برنامه بیان اهمیت قیام امام حسین (ع) و انعکاس عزاداری های...

ماه بی همتا

ماه بی همتا

 موسیقی با کلام "ماه بی همتا" از تولیدات موسیقی مرکز خلیج فارس است که با زبان فارسی اجرا شده است . موضوع این قطعه معارف اسلامی و در خصوص ماه محرم است. شعر این قطعه در وصف ماه بی همتای بنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع) می باشد . خواننده و آهنگساز این قطعه آقای رضا نصیری و تنظیم آن را آقای عمران طاهری بر عهده داشته است

     

یک مسئول .. اجرای نظام آموزشی شش سه سه از سال آینده در مدارس کشور

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نظام آموزشی شش سه سه (3-3-6 ) در سال تحصیلی 91 -92 در مدارس کشور اجرا می شود .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش امروز در همایش مدیران مدارس هرمزگان در بندرعباس گفت : این نظام آموزشی 6 سال ابتدایی و 6 سال متوسطه در دو مرحله اجرا می شود .

سحرخیز افزود : در مرحله نخست اجرای این طرح از سال آینده مقطع ابتدایی به شش پایه تغییر می یابد و فقط مقطع اول راهنمایی حذف می شود .

وی گفت : شش سال دیگر نیز مرحله دوم این طرح با حذف مقطع پیش دانشگاهی و شش ساله شدن دوره متوسطه اجرا می شود .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت : این نظام آموزشی اکنون در 123 کشور دنیا اجرا می شود که کاهش افت تحصیلی دانش آموزان از نتایج این روش است .

سحرخیز افزود : دو درس فکر و زندگی ، کار و فنآوری نیز از سال آینده در مقطع ابتدایی تدریس می شود .

وی گفت : آموزش ضمن خدمت معلمان ششم ابتدایی از اردیبهشت سال آینده به مدت 2 ماه آغاز می شود .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تدوین سند ملی آموزش و پرورش گفت : این سند با هدف تبیین روش مناسب تدریس و تربیت دانش آموزان و معلمان هفته گذشته با حضور رئیس جمهور رونمایی شد .

سحرخیز افزود : این سند ملی با تکیه بر تفکرات و اندیشه های اسلامی و بومی و فن آوری روز است که هر 5 سال یکبار با توجه به پیشرفت علم و فن آوری تغییر می یابد .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت : تغییر روش تدریس معلمان ، توجه به ساختار و محتوا ، نیاز به فنآوریهای جدید و کسب مهارت جدید دانش آموزان بخشهایی از این سند ملی است .

سحرخیز افزود : توسعه فرهنگ نماز و انس با قرآن ، ایجاد مهارت های جدید متناسب با نیازهای جامعه و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف از دیگر بخشهای سند ملی آموزش و پرورش است .

معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت : سال آینده با راه اندازی دانشگاه فرهنگیان ، 25 هزار دانشجودر سراسر کشور وارد این دانشگاهها می شوند .

وی افزود : با راه اندازی دانشگاه فرهنگیان ساختار مراکز تربیت معلم بصورت دانشگاهی و دانشکده های انسانی ، ریاضی و فنی زیر نظر این دانشگاهها اداره می شود .

تبدیل مراکز تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان مهمترین مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در سال جاری است .

مطالب مرتبط

دسترسی سریع

 

اوقات شرعی

 آمار بازدیدها :

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه, 08 آبان 1393 - 16:49 به وقت تهران

copyright @2014 khalijefars.irib.ir all rights resereved
1392@ تمام حقوق سایت متعلق به صدا و سیمای مرکز خلیج فارس می باشد. هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است