جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

گلباران محل شهادت مسافران هواپیمای ایرباس در آبهای خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

گلباران محل شهادت مسافران هواپیمای ایرباس در آبهای خلیج فارس

گلباران محل شهادت مسافران هواپیمای ایرباس در آبهای خلیج فارس

محل شهادت 290 مسافر هواپیمای ایرباس در بیست و هفتمین سالگرد جنایت جنگی و حمله ناجوانمردانه موشکی ناو وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافر بری جمهوری اسلامی عصر جمعه 12 تیرماه در آبهای خلیج فارس گلباران شد.

پرواز شماره 655 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ساعت 10 صبح 12 تیر سال 67 به مقصد دوبی از باند فرودگاه بین المللی بندرعباس برخاست که هفت دقیقه پس از پرواز  توسط موشک های ناو پیشرفته وینسنس آمریکا مورد هدف قرار گرفت و همه سرنشینانش به شهادت رسیدند .

در مراسم گلباران امروز که جمعی از مسئوولان استانی و همچنین خانواده شهدای این حادثه غمبار حضور داشتند شرکت کنندگان از عرشه یک شناور با فریاد مرگ بر آمریکا ومرگ براسراییل محل شهادت این عزیزان را در جنوب جزیره هنگام را گلباران کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان در این مراسم گفت : ملت های جهان باید بدانند که ملت ایران در راه ارمانهای خود چه جنایت هایی از سوی دشمنان خود دیده و متحمل چه سختی ودد منشی ها بوده است.

بهروز اکرمی افزود : دشمنان این ملت بدیهی ترین قوانین جنگی و حقوق انسانی را در برابر ملت ایران رعایت نمی کنند و اعتقادی به قوانینی که خود درسازمان ملل مصوب کرده اند ، ندارند.

وی گفت : ملت ایران هر ساله با گرامیداشت یاد و خاطره فاجعه 12 تیرماه 67 می خواهند مظلومیت شهدای پرواز 655 را برای همیشه زنده نگه بدارند .

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هرمزگان نیز گفت : آمریکا با هدف قرار دادن هواپیمای مسافر بری جمهوری اسلامی ایران حامل 290 مسافر که 66 نفر آنان کودک بودند قبح کودک کشی را در جهان شکست.

سردار سرخیلی افزود : آنان پس از این جنایت به فرمانده ناو وینسنس مدال لیاقت داده و نشان دادند می توان کودکان و زنان بی گناه را کشت و مجازات نشد.

در این مراسم کتابچه ای که نام شهدا بصورت کامل نوشته شده بود بین خانواده شهدای پرواز 655 که عمده آنان از بندرعباس ، میناب ، کهنوج ، کنارک و چابهار آمده بودند توزیع شد.
منبع : ایرنا