کوکتل میگو

مواد لازم:*میگو نفری 6 عدد*کاهو یک بوته نواری خیلی ریز خرد شده*لیمو یک عدد*تخم مرغ پخته1 عدد*

زیتون 5 عدد*چغندر پخته200 گرم*سس مایونز200 گرم*گوجه فرنگی برای تزئین*

طرز تهیه:*میتوان به جای گوجه فرنگی از فلفل دلمه ای قرمز هم برای تزئین استفاده کرد.

*تخم مرغ، زیتون، سس مایونز و چغندر را با هم مخلوط کرده و مقداری زعفران برای خوشرنگ شدن به آن اضافه می کنیم. در این خوراک از آب چغندر استفاده نمی کنیم چون رنگ جالبی به خوراک نمی دهد.

اگر میگو را تفت بدهیم یا داخل آب جوش بیندازیم گرد میشود برای جلوگیری از این کار، میگو را با پوست و درسته داخل آب در حال جوش میریزیم و میگذاریم بپزد و شکل میگو حفظ شود.

 برای این منظور مقداری پیاز را خرد کرده و داخل آب جوشی که میگو داخل آن است میریزیم تا بوی میگو گرفته شود.

 وقتی میگوها پخته شد آب آن را دور میریزیم و پوست میگو را به راحتی با دست جدا میکنیم فقط قسمتی از پوست انتهای میگو در قسمت دم را به عنوان دسته آن نگه میداریم.

 پشت میگو با چاقو یک شیار ایجاد و روده های میگو را خارج  و پاهای میگو را نیز جدا میکنیم.

مقداری آب جوش آورده و میگوهای تمیز شده را داخل آن میریزیم و در می آوریم سپس مقداری نمک، فلفل، زعفران، آب لیمو، میخک آسیاب شده، جوز هندی یا زنجبیل آسیاب شده به میگو اضافه میکنیم.

کاهوی کبریتی باریک خرد شده را داخل ظرفی که مواد داخل آن دیده شود میریزیم و یک لایه فلفل دلمه ای رنگی یا گوجه فرنگی که به صورت نگینی ریز خرد کرده ایم روی آن میریزیم و دوباره یک لایه کاهو میریزیم به صورتی که رنگ قرمز فلفل دلمه یا گوجه فرنگی در وسط کاهوها از بغل ظرف مشخص باشد سپس روی آن سس میریزیم و میگوهای آماده را به صورت آویز کناره های ظرف میچینیم.

 میتوانیم در تهیه سس، از شکر یا سس کچاب یا مواد دیگری به دلخواه استفاده کنیم .فقط باید دقت کنیم که ترکیب مواد با هم مزه خوبی ایجاد کنند.