جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

کنترل بیماری هپاتیت A در بشاگرد - نمایش محتوای خبر

 

 

کنترل بیماری هپاتیت A در بشاگرد

کنترل بیماری هپاتیت A در بشاگرد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : شیوع بیماری هپاتیت A در شهرستان بشاگرد کنترل شده است.

دکتر یحیی میرزاده افزود : در روستای مُلکن و شهر گوهران بشاگرد 90 نفر در خرداد ماه به بیماری هپاتیتA  مبتلا شده اند که در حال درمان هستند.

وی گفت : علت بیماری هپاتیت A در این مناطق استفاده از آب چشمه است ، که مردم به علت کمبود آب لوله کشی و بعضی مواقع بالا بودن میزان کلر ، از آب چشمه روباز و بدون ضد عفوبی برای شرب استفاده می کنند .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود : تیمهای عملیاتی و بیماریابی با مراجعه به تمامی خانه های روستای مُلکن موارد مشکوک به بیماری را بررسی و شناسایی کردند که در این روستا 52 نفر مبتلا به بیماری هپاتیت A شناسایی شدند.

دکتر میرزاده گفت : 38 نفر نیز در شهر گوهران به این بیماری مبتلا بودند.

وی افزود : تهیه نقشه پراکندگی بیماران و بررسی عوامل محیطی تاثیر گذار بر شیوع بیماری در روستای ملکن و شهر گوهران، آموزش عمومی مردم برای رعایت نکات بهداشتی و برگزاری کلاس آموزشی علمی برای کارشناسان مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط بشاگرد از کارهای انجام شده برای مقابله با این بیماری در بشاگرد است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : همچنین شناسایی و بازدید از سامانه های آبرسانی در روستای مُلکن ، تیدر و گوهران ، 16 مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی ، بررسی وضعیت دفع فاضلاب روستای مُلکن ، خمینی شهر و گوهران ، تحویل مواد گندزدا و ضد عفونی کننده به بهداشت محیط بشاگرد ، برای کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری انجام شد .

دکتر میرزاده ضمن تأکید بر این نکته که سه مورد سقط و یک مورد زایمان زودرس در این منطقه در طی روزهای اخیر، ارتباطی به بیماری هپاتیتA  نداشته است ، افزود : برای بررسی علل دیگر ، از این بیماران نمونه گیری انجام شده است که نتایج آن اعلام می شود .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما