رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

کشف بیش از 650 تن مواد مخدر در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف بیش از 650 تن مواد مخدر در کشور

از ابتدای سال تاکنون بیش از 650 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جلسه تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان گفت : کشف مواد مخدر در کشور در این مدت نزدیک به 13 درصد رشد داشته است.

سردار علی مؤیدی افزود : هرمزگان جزء سه استان برتر کشور در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است که امسال در استان بیش از 80 تن مواد مخدر کشف شده است و 4 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.

وی گفت : رویکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است و هرمزگان از استانهایی است که می تواند در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر پیشرو باشد.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود : در مبارزه با قاچاق مواد مخدر نباید فقط به مواد مخدر سنتی توجه داشت بلکه باید مراقب توسعه قاچاق مواد مخدر صنعتی نیز بود.

سردار مؤیدی گفت : ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برای سال آینده متعهد می شود 20 سالن ورزشی روستایی در هرمزگان تجهیز کند.

وی افزود : هر کارفرمایی که یک معتاد بهبود یافته را استخدام کند، تا ده میلیون تومان وام بدون بهره دریافت می کند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان نیز در این مراسم گفت : در یازده ماهه امسال بیش از هشت هزار و 200 پرونده مرتبط با مواد مخدر در دادگاه انقلاب استان تشکیل شده و بیش از هشت هزار و 100 پرونده نیز مختومه شده است.

حجت الاسلام اکبری افزود : پرونده های تشکیل شده در این مدت بیش از 15 درصد رشد داشته و پرونده های مختومه هم بیش از 13 درصد افزایش یافته است.

بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنتی استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت : مجموعه اِن ِای (NA) یکی از موفقترین نمونه های مبارزه با اعتیاد است که باید الگوی مقابله با اعتیاد باشد.

مهران جلائی مدیر کل صداوسیمای مرکز خلیج فارس نیز در این مراسم گفت : صدا و سیمای مرکز خلیج فارس آماده تولید آثار فاخر نمایشی و سریالی در زمینه مقابله نرم و فرهنگی با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است و در این زمینه طرح های مختلفی برای تولید آماده است که نیازمند حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

پرویز افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز گفت : ستاد مبارزه با مواد مخدر در دو بخش آثار ملی و شبکه های استانی از تولید آثار نمایشی و فرهنگی صداوسیما در زمینه مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد حمایت می کند.

در پایان این جلسه از زحمات فرزاد ابراهیمی میمندی دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان قدردانی و حسین پور به عنوان دبیر جدید این شورا معرفی شد.

مدیر کلی بهزیستی هرمزگان ، معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، رئیس شبکه بهداشت شهرستان های قشم و بندرلنگه از سمت های سابق حسین پور، دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما