رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

کشت محصول خارج از فصل در 79 هزار هکتار زمین کشاورزی هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

کشت محصول خارج از فصل در 79 هزار هکتار زمین کشاورزی هرمزگان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : عملیات آماده سازی در سطح 79 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان برای کشت محصولات پائیزه انجام شده است.

کوروش صادقی افزود : کشت پائیزه با محوریت سبزی و صیفی خارج از فصل در این استان با کشت انواع سبزیجات برگی و غده ای و همچنین علوفه در حال انجام است.

وی گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پاییز امسال ارقام مختلفی از جمله گندم ، پیاز ، گوجه فرنگی ، کلزا و سبزی و صیفی خارج از فصل ( کشت استمرار) در زمینهای کشاورزی این استان کشت می شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود : بیشترین زمینهای اختصاص یافته به کشت پاییزه به شهرستانهای بندرعباس ، میناب ، حاجی آباد و رودان اختصاص دارد که بعنوان قطب های اصلی کشاورزی هرمزگان محسوب می شوند.

صادقی گفت : کشت محصولات پائیزه در این استان مهرماه آغاز و تا پایان دی ماه ادامه می یابد.

وی سطح زیر کشت پائیزه در سال زراعی گذشته را 87 هزار هکتار عنوان کرد و گفت : با توجه به خشکسالی های طولانی مدت (15ساله) ، رعایت الگوی کشت صحیح و همچنین افرایش تولید در واحد سطح وسعت اراضی آماده شده سال زراعی جدید(مهر93تامهر94) حدود یکهزار هکتار کمتر از مدت مشابه گذشته است.

وسعت زمینهای کشاورزی هرمزگان 154 هزار هکتار با تولید سالانه دو میلیون و 200 هزار تن محصول باغی و زراعی با محوریت خارج از فصل اعلام شده است .

منبع : ایرنا