چیری ویری بهار

رادیو خلیج فارس نوروز 96 را با رنگ و بویی تازه شروع می کند. صدای خلیج فارس از اول فروردین ماه با ویژه برنامه ای در ساختار پیامی صبح و عصر با مدت زمان 8 ساعت همراه مسافران نوروزی است. این ویژه برنامه چیری ویری بهار نام دارد که  هر روز از ساعت 10 صبح شروع و تا ساعت 21:30 همراه مخاطبان است.  هدف اصلی این برنامه اطلاع رسانی به مهمانان نوروزی و ایجاد فضایی شاد و فرح بخش می باشد.

در گویش هرمزگانی به نغمه سرایی پرنده ها اصطلاحا چیری ویری گفته می شود.

با توجه به اینکه استان هرمزگان مقصد گردشگری در ایام نوروز می باشد از این رو رویکرد این برنامه اطلاع رسانی به مخاطبان به ویژه مسافران نوروزی است.

اطلاع رسانی در خصوص وضعیت جاده ها و راه های استان، آب و هوا، اوقات شرعی، ساعت حرکت کشتی ها، قطار و هواپیما، مراکز درمانی و بهداشتی و داروخانه های کشیک در ایام نوروز ، اسکله ها، آتش نشانی، تلفن های ضروری، مراکز اسکان مسافران نوروزی، ایمنی در سفر ، معرفی جاذبه ها و اماکن گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان و .... از بخش های مهم این برنامه است.

در بخشی از این برنامه نیز به صورت تلفنی با ستاد اسکان و دیگر نهادهایی که به خدمات دهی به مسافران نوروزی مشغولند ارتباط خواهیم داشت و از وضعیت اسکان و خدمات مورد نیاز مسافران اطلاع رسانی خواهد شد.

پخش نمایش های طنز ، حکایت و لطیفه، سرودها و ترانه های زیبای بهاری، پیام های بهداشتی ، ارتباط تلفنی با سایر استانها و کاروان های راهیان نور، گزارش از وضعیت مسافران نوروزی و مباحث کارشناسی از بخش های دیگر این برنامه است.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنندگان:

منیژه فدایی

مریم آبسیه

امید تنی

ارسلان خوبیاری

عباس ایرانمنش

معصومه ناصری

فتانه گیلیاردی

مریم صابری

تاریخ تولید: 1396