پیده گوشت

این غذا مخصوص کشور ترکیه و بسیار لذیذ می باشد. به شما توصیه می کنیم این خوراک خوشمزه را برای مهمانی های عصرانه آماده و از آن لذت ببرید.

مواد لازم :

۱-۵۰۰گرم ارد
۲-دو قاشق غذا خوری خمیر مایه
۳-چهار حبه قند
۴-یک لیوان آب ولرم
۵-یک قاشق.چ نمک
۶- دو عدد تخم مرغ (زرده و سفیده جدا)(زرده برای کناره های خمیر و سفیده را به مواد خمیر اضافه میکنیم)

مواد لازم برای داخل خمیر:
۱- ۲۵۰ گرم گوشت چرخ کرده
۲- یک عدد پیاز
۳-یک عدد گوجه فرنگی و فلفل سبز
۴- چهار یا پنج شاخه جعفری
۵-نمک و فلفل به میزان لازم

 

طرز تهیه:
آرد را در ظرفی ریخته وسط آن را به شکل حفره باز کنید. در یک ظرف دیگر مایه خمیر را با حبه قند ها و آب ولرم مخلوط کرده تا این که مایه خمیر پف کند.


بعد این مایه خمیر را یواش یواش آرد اضافه کنید. سپس نمک و سفیده تخم مرغ را اضافه و خوب ورز می دهیم. حال 15 تا 20 دقیقه به خمیر استراحت می دهیم.  


در این فاصله مواد درونی خمیر را آماده می کنیم. به این صورت که پیاز را رنده کرده و به همراه فلفل و گوجه فرنگی خورد شده به گوشت اضافه میکنیم. جعفری ، نمک ،فلفل سیاه وادویه هایی مثل زردچوبه-دارچین و سیر رنده شده را نیز اضافه کرده و در آخر دو قاشق غذاخوری آب سرد اضافه و مواد را به هم میزنیم.


از خمیر گلوله هایی به اندازه ی لیمو برداشته و به شکل قایق باز میکنیم. ازمواد میانی لایه نازکی روی خمیر پهن می کنیم. کناره های خمیر را با زرده تخم مرغ و در صورت تمایل کمی زعفران حل شده آغشته می کنیم. پیده های آماده را در سینی چرب شده گذاشته بعد سینی را به فر داغ شده با درجه ۱۸۰ درجه سانتی گراد منتقل میکنیم. روی پیده ها که سرخ شد غذا آماده است و میتوان آن را به دلخواه تزئین و سرو کرد.