جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پرپروک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

پرپروک

پرپروک برنامه ای ویژه گروه سنی کودک است که با رویکردی جدید  از سیمای خلیج فارس تولید و پخش می شود .

این برنامه دارای یک مجری کودک ،یک مجری خانم، و دو بازیگر خانم وآقا می باشد که باحضور کودکان در استودیو  تولید و پخش می گردد مجری کودک(پسربچه) در قالب شخصیتی ظاهر می شود که دوست دارد مخترع باشد و هر روز چیزهای جدید اختراع و کشف می کند، پسربچه به دنبال این است که چه کارکنیم تا کشورمان را آباد کنیم و در این مسیر در هر برنامه به موضوعات خوبی اشاره می کند، حتی به چیزهایی اشاره می کند که قبلا اختراع شده اند ولی طوری بیان می کند که انگار او اختراع کرده است. برای پسربچه دراین برنامه یک دستیار(بازیگرخانم)در نظر گرفته شده است که مکمل هم می باشند، پسربچه و دستیارش چگونگی استفاده از اختراع را بیان میکنند که همیشه نکته های تربیتی را در پی دارد.

در بخش نمایش سعی می شود که به ادبیات کهن ایرانی و قصه های ایرانی از جمله کلیله و دمنه و ...نیز پرداخت شود و خیلی از قصه ها را به زبان کودکانه و نمایشی بیان می کنیم. قصه های قدیمی هرمزگان نیز بخشی خواهد بود که در نمایش ها از آن بهره برده شده است.

 آیتم های گزارشی این برنامه از سه بخش تشکیل شده است که شامل: آیتمی برای بالا بردن خلاقیت در بچه ها در فصل تابستان:با کمک گرفتن از یک مربی وتعدادی از بچه ها با استفاده از طبیعت و وسایلی که در محیط بیرون ازخانه یافت می شود دست به چیدمان های خلاقانه می زنیم و از بچه ها نیز خواسته می شود عکس کارهایی که درست می کنند را به برنامه ارسال کنند.

آیتم گزارشگران افتخاری:این آیتم را خود بچه ها برای ما ارسال می کنند به این صورت که از یک سوژه برای ما گزارش می گیرند و ارسال می کنند که برای ایجاد هیجان  و رقابت بیشتر در کودکان این آیتم بصورت مسابقه ای خواهد بود و در پایان هر هفته با رای مردم یک نفر بعنوان برنده انتخاب می شود.

آیتم کودک و کمک کردن و با خانواده بودن: بچه ها تصاویرخودشان را با خانواده یا یکی از اعضای فامیل درحال کمک کردن و یا انجام دادن یک کارخوب برای ما ارسال میکنند.

برنامه پرپروک دارای آیتم های متنوعی است که تماشای آن را برای کودکان جذاب تر می کند.مثل نمایش های طنز، اجرای مسابقه به صورت زنده برای کودکان حاضر در استودیو و پخش کلیپ های تصویری با شعرهای کودکانه ، پخش کارتون و وله های گرافیکی همراه با عکس کودکان.  

پرپروک روزهای زوج ساعت ۱۵:۴۵ از سیمای خلیج فارس پخش می شود و شما می توانید تکرار برنامه را فردای همان روز مشاهده کنید.

 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده:علیرضا حمیدی زاده

نویسنده وکارگردان هنری:مصیب داوری

تدوینگر:ناهیدلاوری

دستیاران تهبه:محمدتقی نقیبی-لیلا غلامی

مجری:زهرا امامی

بازیگران:عاطفه اقتداری-مصطفی داوری-شایان ملکی

موسیقی:امین سعدی پور