جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات برای 503 واحد تولیدی و صنعتی هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات برای 503 واحد تولیدی و صنعتی هرمزگان

پرداخت تسهیلات برای 503 واحد تولیدی و صنعتی هرمزگان

با حمایت و تصویب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان 503 واحد تولیدی ، صنعتی و کشاورزی استان تسهیلات مالی دریافت کرده اند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان در سی و پنجمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان گفت : تاکنون به این واحدها 317 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

خلیل قاسمی افزود : در این نشست ، پرونده 170 واحد متقاضی تسهیلات با حضور مدیران بانکی بررسی شد و قرار شد تا پایان دی ماه تسهیلات این واحد ها پرداخت یا تعیین تکلیف شوند.

وی گفت : بررسی پویش مردمی (کمپین) «از یلدا تا نوروز با کالای ایرانی» برای حمایت از کالای ایرانی و راه اندازی تعاونی قالیبافی شهرستان بشاگرد نیز از دیگر دستور کارهای این کارگروه بود.

استاندار هرمزگان نیز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان گفت : کشور در حال خروج از رکود تورمی است و اکنون رشد اقتصادی کشور به 7 و چهار دهم درصد رسیده است.

جاسم جادری افزود : در هشت ماه اول سال 18 هزار و 380 واحد تولیدی بیش از 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات مالی دریافت کرده اند.

وی افزود : رتبه استان هرمزگان در زمینه تسهیل و رفع موانع تولید در کشور 28 است که جایگاه مطلوبی نیست و انتظار می رود با همکاری بانکها، در دی ماه وضع پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی بهبود یابد.

به گفته جادری 405 میلیارد تومان سقف تسهیلات مقرر شده برای رفع موانع تولید در استان است که انتظار می رود امسال این رقم به متقاضیان پرداخت شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما