رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

پایان یافتن ذخیره سد استقلال میناب حداکثر تا 2 ماه آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان یافتن ذخیره سد استقلال میناب حداکثر تا 2 ماه آینده

ذخیره سد استقلال میناب حداکثر 2 ماه آینده جوابگوی نیاز مردم شهر بندرعباس است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان گفت : حجم سد استقلال میناب 66 میلیون متر مکعب است که 24 میلیون متر مکعب آن حجم مفید است.

از آب سد استقلال برای تأمین آب شهرهای بندرعباس ، بندر خمیر و روستاهای اطراف آن استفاده می شود.

حیدری افزود : تا پایان شهریور باید 35 میلیون و 900 هزار متر مکعب آب از سد استقلال برداشت شود که به علت افزایش مصرف ، پیش بینی می شود این میزان به 46 میلیون متر مکعب برسد.

وی با اشاره به برداشت 10 میلیون حجم اضافی آب از سد برای استفاده شهر بندرعباس گفت : با توجه به نبود بارندگی تا فصل زمستان پیش بینی می شود شهر بندرعباس با 3 ماه کمبود آب مواجه شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان برای مدیریت آب سد استقلال و جلوگیری ازکمبود آب از مردم خواست در مصرف آب تا 30 درصد صرفه جویی کنند .

حیدری افزود : حجم سد جگین هم اکنون 300 میلیون متر مکعب و سد شمیل و نیان 66 میلیون متر مکعب است که از نظر تامین آب کشاورزی مشکلی جود ندراد .

وی گفت : از 43 دشت استان 38 دشت به علت افت شدید منابع آب زیر زمینی و برداشت های بی رویه دشت های ممنوعه اعلام شده و پنج دشت نیز با افت شدید روبروست.

حیدری با اشاره به وجود 15 هزار حلقه چاه مجاز و 6 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان گفت : امسال 56 حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده که تلاش می شود با کمک مسئولان استانی و ملی و دستگاه قضایی دیگر چاههای غیر مجاز نیز مسدود شود.

هرمزگان 15 سال خشکسالی را پشت سر می گذارد .