رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

پایان ساخت دو سکوی پارس جنوبی در مجتمع کشتی سازی بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان ساخت دو سکوی پارس جنوبی در مجتمع کشتی سازی بندرعباس

پایان ساخت دو سکوی پارس جنوبی در مجتمع کشتی سازی بندرعباس

ساخت دو سکوی گازی پارس جنوبی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس به پایان رسیده است و تا سه هفته آینده برای انتقال به پارس جنوبی بارگیری می شود.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس افزود : این سکوها با ظرفیت روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز تا چند سال گذشته در خارج از کشور ساخته می شد اما با حمایت وزارت نفت اکنون متخصصان داخلی توانایی خود را در ساخت سکوهای نفتی و گازی به اثبات رسانده اند.

منصور معظمی افزود : ساخت سکوهای گازی و نفتی در داخل کشور 30 درصد ارزانتر از نمونه خارجی آن است.

وی گفت : در حال مذاکره با یکی از کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس هستیم.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود : پیش بینی می شود میزان سرمایه گذاری این کشور در این مجتمع حدود 500 میلیون دلار باشد.

معظمی گفت : در تلاش هستیم پس از سرمایه گذاری این کشور در ایزوایکو عملیات اجرایی ساخت سازه های دریایی نیز تا پایان سال آغاز شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : صندوق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای سرمایه گذاری در بخش ساخت شناور متوسط و کوچک تسهیلات بانکی پرداخت می کند.

منصور معظمی گفت : پرداخت این تسهیلات با هدف تشویق سرمایه گذاران و رونق بیشتر ، بخش کشتی سازی است.

وی افزود : متقاعد کردن سرمایه گذاران داخلی برای سفارش ساخت شناور به متخصصان داخلی و خرید از آنان از دیگر برنامه های این سازمان برای توسعه و رونق بیشتر بخش کشتی سازی کشور به ویژه مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس است.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس با دارابودن ظرفیتها و توانمندیهای بسیار در ساخت کشتی و سکوهای نفتی و گازی یکی از مناسبترین مجتمع ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

منصور معظمی افزود : متخصصان داخلی این مجتمع توانایی و آمادگی ساخت انواع کشتی ها و تعمیر را دارند.

وی گفت : افزایش سفارش به این مجتمع حمایت از تولید داخل و افزایش اشتغالزایی را به دنبال دارد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود : در تلاش هستیم تا پایان سال شمار کشتی های در دست ساخت ایزوایکو در بندرعباس افزایش یابد.

خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان نیز در این بازدید گفت : بهره برداری از حوضهای خشک در این مجتمع به عنوان یکی از طرحهای اقتصاد مقاومتی تا پایان سال در دستور کار است.

تعمیر انواع شناورها ، طراحی و ساخت انواع سازه های نفتی و گازی از فعالیت های مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران در بندرعباس است.

این مجتمع در 37 کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما