رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

پایان اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور در بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور در بندرعباس

پایان اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور در بندرعباس

پنجاه و سومین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استانهای کشور امروز با صدور بیانیه ای در 10 بند در بندرعباس به پایان رسید.

رئیس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرها و شهرداران مراکز استانها و کلان شهرها در این اجلاس با اشاره توجه نکردن به شوراهای اسلامی شهر و روستا در برنامه ششم توسعه به عنوان مهترین محور اجلاس گفت : معرفی مالیات بر ارزش افزوده به عنوان درآمد عمومی دولت و توجه نکردن به مدیریت یکپارچه شهری ، حمل و نقل عمومی و محیط زیست شهری از مهمترین کاستی های برنامه ششم توسعه در رابطه با شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری ها است.

مهدی چمران افزود : برای اصلاح نواقص موجود در برنامه ششم توسعه ، بیانیه پنجاه و سومین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استانهای کشور در اختیار دولت و مجلس قرار می گیرد.

وی گفت : ضرورت واگذاری وظایف محلی دستگاه های دولتی به شهرداری ها ، مکلف شدن سازمان امور مالیاتی به اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح آن ، لزوم اقدام مجمع تشخیص مصلحت نظام به ارائه تصویر نهایی از سیاست های کلی نظام و ابلاغ آن از سوی رهبر معظم انقلاب و ضرورت توجه به مفاد سند چشم انداز و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و قوانین دائمی در برنامه ششم توسعه از دیگر محور های بیانیه پنجاه و سومین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور است.

آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز در این اجلاس لزوم مشورت و نظرخواهی از نخبگان ، انتقال دانش و تجربیات به دیگران ، قاطعیت در تصمیم گیری ها و اولویت سنجی در اجرای برنامه ها را نیاز های شوراهای اسلامی و شهرداری ها دانست.

استاندار هرمزگان نیز گفت : توسعه مشارکت های مردمی در عرصه های مختلف یکی از مهمترین ضرورت های جامعه است که شوراهای اسلامی شهر و روستا باید در این زمینه تلاش بیشتری از خود نشان دهند.

جاسم جادری افزود : شورا ها علاوه بر شناخت نیاز ها در شهر و روستا و ارائه راه حل ها باید بر عملکرد نهاد های دولتی نظارت کنند.

پنجاه و سومین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی و شهرداران مراکز استان های کشور به مدت دو روز در بندرعباس برگزار شد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما