جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

پالایشگاه نفت بندرعباس در یک قدمی افزایش 3 میلیون لیتری تولید بنزین - نمایش محتوای خبر

 

 

پالایشگاه نفت بندرعباس در یک قدمی افزایش 3 میلیون لیتری تولید بنزین

پالایشگاه نفت بندرعباس در یک قدمی افزایش 3 میلیون لیتری تولید بنزین

عملیات خاموشی کُلی(TSD)  شرکت پالایش نفت بندرعباس به منظور اجرای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت تولید فرآورده با موفقیت انجام شد .

مدیر عامل پالایشگاه نفت بندرعباس گفت : این طرح به مدت 11 روز همزمان با عملیات اجرایی تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر در جو و خلاء، گاز مایع و تصفیه آب های ترش و مِراکس، انجام شد.

هاشم نامور افزود : هدف از اجرای این طرح بهره برداری و راه اندازی واحدهای تازه ساخت طرح ملی افزایش ظرفیت تولید بنزین و اجرای اتصالات برقی، ابزار دقیق و مکانیکی از جمله لولههای آب و بخار، مواد نفتی ، هیدروکربن و گاز این طرح با بدنه اصلی پالایشگاه، برای تامین خوراک واحدهای جدید است .

وی گفت : طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت بندرعباس دارای 9 واحد اصلی دارد که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت 25 هزار بشکه در روز ، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت 21 هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت 25 هزار بشکه در روز واحد تصفیه نفت گاز با ظرفیت 50 هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت 120 تن در روز از واحد های مهم این طرح است.

مدیر عامل پالایشگاه نفت بندرعباس افزود : با اجرای این طرح ظرفیت تولید بنزین به میزان 3 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد و 70 درصد از بنزین تولید این پالایشگاه یورو 4 خواهد شد.

نامور گفت : کیفیت نفت گاز تولیدی به میزان هشت میلیون لیتر در روز و گوگرد گرانول به میزان 250 تن در روز افزایش می یابد.

شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت پالایش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی سومین پالایشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفیت پالایشی است که به علت موقعیت مکانی، ویژگیهایی مانند استفاده از آب دریا به منظور خنک کردن و تهیه آب شیرین و استفاده از اسکله اختصاصی برای دریافت نفت خام و صادرات فرآورده دارد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما