رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

وقوع یک هشتم زلزله های بالای سه ریشتر کشور در هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

وقوع یک هشتم زلزله های بالای سه ریشتر کشور در هرمزگان

وقوع یک هشتم زلزله های بالای سه ریشتر کشور در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت : یک هشتم زلزله های بالای سه ریشتر کشور در استان هرمزگان رخ می دهد.

جاسم جادری در دومین نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران هرمزگان افزود : وقوع این زلزله ها و وقوع بلاهای طبیعی دیگر در استان از عوامل بحران خیز بودن هرمزگان است.

وی گفت : مطالعات نشان می دهد وقوع بلایای طبیعی در فصل های پاییز و زمستان بیشتر است و مسئولین اداره ها و دستگاه های استان باید آماده مقابله با بحران های احتمالی باشند.

استاندار هرمزگان افزود : اداره کل هواشناسی استان باید بروزترین پیش بینی ها و هشدارها درباره بارندگی ها و سیلاب ها را در اختیار مسئولین قرار دهد و فرمانداران شهرستانها نیز باید به موقع به مردم اطلاع رسانی کنند.

جادری گفت : سازمان جهاد کشاورزی استان نیز باید برای مقابله با سرمازدگی محصولات کشاورزی به کشاورزان استان هشدار بدهد.

وی افزود : شهرداریها و دهیاریها ، ادراه کل راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه ها نیز باید از هم اکنون تدابیر لازم برای پاک سازی معابر شهری و روستایی و جاده های استان بیندیشند تا آبراهه ها و مسیل های استان در مواقع بارندگی با انسداد و آبگرفتگی مواجه نشوند.

استاندار هرمزگان گفت : هلال احمر ، دانشگاه علوم پزشکی ، نیروهای انتظامی و نظامی ، شرکت پخش فراورده های نفتی ، شرکت توزیع برق و برق منطقه ای نیز برای مقابله با پیامدهای بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه در استان آماده باشند.

جادری افزود : مانور مقابله با زلزله در مدارس استان امسال 15 آذر ماه با مشارکت دستگاه های مرتبط برگزار می شود.

در این نشست همچنین ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان فعالیتها و نیازها برای مهندسی رودخانه های استان را تشریح کرد.

هوشنگ ملایی گفت : برای مهندسی رودخانه های استان به شکل بهسازی ، لایروبی ، دیوارچینی و تعیین حریم به 41 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال از بودجه ملی 3 میلیارد تومان اعتبار برای هرمزگان مصوب شده است اما هنوز اختصاص نیافته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان نیز در این نشست گفت : فرونشست زمین در دشتهای استان بویژه در دشت میناب، آلودگی ناشی از صنایع و مناطق ویژه غرب بندرعباس، کشند قرمز یا شکوفایی جلبکی و ورود فاضلاب به دریا چهار بحران و خطر زیست محیطی استان است.

وفادار افزود : در سه سال و نیم گذشته 129 دوره آموزشی آشنایی با مخاطرات زیست محیطی در استان برگزار شده و در این زمینه بیش از پنج هزار و 600 نفر آموزش دیده اند که صدا و سیمای مرکز خلیج فارس نیز نقش فعالی در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی پیرامون مسائل و مشکلات محیط زیستی استان داشته است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما