جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

ورود روزانه دو هزار تن مواد آلاینده به جو از صنایع غرب بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود روزانه دو هزار تن مواد آلاینده به جو از صنایع غرب بندرعباس

ورود روزانه دو هزار تن مواد آلاینده به جو از صنایع غرب بندرعباس

در کارگروه مبارزه با آلودگی هوا در بندرعباس رفع هر چه سریعتر مشکلات زیست محیطی صنایع غرب بندرعباس بررسی شد.

واحدهای صنعتی غرب بندرعباس روزانه 2 هزار تن انواع آلاینده را وارد جو می کنند .

استاندار هرمزگان گفت : برای سنجش میزان غبار خروجی از واحدهای صنعتی باید تمام صنایع غرب بندرعباس سامانه پایش لحظه ای نصب کنند.

جادری با اشاره به نیروگاه بندرعباس به عنوان آلاینده ترین واحد صنعتی افزود : هم اکنون سوخت این نیروگاه از طریق مازوت تأمین می شود که با تکمیل خط لوله 30 اینچ انتقال گاز تا 2 ماه آینده و استفاده از گاز طبیعی از میزان آلایندگی این نیروگاه کاسته می شود.

وی گفت : در حال حاضر 23 کیلومتر از خط لوله 29 کیلومتری انتقال گاز تکمیل شده که تا 2 ماه اینده با تکمیل این خط لوله میزان آلایندگی به یک چهارم کاهش می یابد.

استاندار هرمزگان با اشاره به نیاز نیروگاه بندرعباس به روزانه 6 میلیون متر مکعب گاز طبیعی افزود : هم اکنون روزانه 2 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به نیروگاه بندرعباس منتقل می شود که با تکمیل این خط لوله ، میزان گاز رسانی به 3 و نیم میلیون متر مکعب می رسد .

جادری گفت : افزایش فضای سبز و کمربند سبز در بندرعباس به منظور کاهش الودگی هوا ضروری است .

وی افزود : اجرای طرح جامع زیست محیطی با همکاری صنایع غرب بندرعباس ، خارج کردن خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل و گسترش مراکز معاینه فنی خودرو ها و انتقال صنوف فرسوده به خارج از شهر از جمله راهکارهای کاهش الودگی هوا در استان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان نیز گفت : در حال حاضر از 20 واحد صنعتی غرب بندرعباس 5 واحد به سیستم پایش لحظه ای مجهز هستند.

وفادار افزود : هم اکنون 4 ایستگاه پایش کیفی هوا در غرب، مرکز و شرق بندرعباس دایر است که برای تجهیز این ایستگاها سالانه به 200 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما