رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

هرمزگان یکی از مستعدترین استانهای کشور برای تولید انبوه گوشت مرغ - نمایش محتوای خبر

 

 

هرمزگان یکی از مستعدترین استانهای کشور برای تولید انبوه گوشت مرغ

هرمزگان یکی از مستعدترین استانهای کشور برای تولید انبوه گوشت مرغ

قائم مقام سازمان دامپزشکی کشور گفت : هر سال حدود 2 میلیون تن گوشت مرغ در کل کشور مصرف می شود.

مسعود هاشم زاده در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل دامپزشکی هرمزگان افزود : میزان تولید گوشت مرغ در کشور کمی بیش از 2 میلیون تن است که به کشورهای همسایه صادر می شود.

وی با بیان اینکه در کشورهای همسایه سالانه حدود 5 میلیون تن گوشت مرغ مصرف می شود گفت : این یک ظرفیت بالقوه برای کشور است که با افزایش تولید مرغ به بازارهای هدف در کشورهای همسایه نگاه صادراتی داشته باشیم.

قائم مقام سازمان دامپزشکی کشور شرایط آب و هوایی هرمزگان و ارتفاع صفر از سطح دریا را از ظرفیتهای استان برای تولید انبوه مرغ اعلام کرد و افزود : هرمزگان ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید گوشت مرغ را در کشور دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری هرمزگان در این مراسم گفت : فعالیت اداره کل دامپزشکی نقش مستقیم بر زندگی مردم و سلامت غذایی جامعه دارد.
عباس شیرخانلو افزود : در 5 استان کشور برنامه توسعه پایدار بر اساس اقتصاد مقاومتی اجرا می شود که یکی از این استانها هرمزگان است.

وی گفت : با استفاده از این قانون به دنبال کسب درآمد بیشتر برای هرمزگان در جهت توسعه و تکمیل زیرساختها هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان هم در این مراسم گفت : با تلاش مجموعه  دامپزشکی هرمزگان تاکنون مشکلی در این زمینه نداشتیم که با توجه به شرایط اقلیمی این باعث افتخار است.

ناصر حیدری پوری از سازمان دامپزشکی کل کشور خواست با توجه به سرمایه گذاری بیش از 347 نفر در بخش پروار بندی دام در هرمزگان در خصوص اعطای مجوز ورود دام از کشور پاکستان به این استان اقدامات لازم بیش از پیش انجام شود.

در پایان این مراسم از خدمات پنج ساله ذبیح الله غریب قدردانی و محمد جانباز به عنوان مدیر کل جدید دامپزشکی هرمزگان معرفی شد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما