حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

هرمزگان ، قطب تمرکز فعالیت های مناطق آزاد کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

هرمزگان ، قطب تمرکز فعالیت های مناطق آزاد کشور

هرمزگان ، قطب تمرکز فعالیت های مناطق آزاد کشور

 دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت : هرمزگان به قطب تمرکز فعالیت های مناطق آزاد کشور تبدیل شده است.

ترکان در مراسم معارفه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود : این استان پیوند گسترده ای با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور دارد و بیشترین امور کاری و اجرایی این دبیرخانه نیز با استانداری هرمزگان صورت می گیرد.

وی با اشاره به این که در استان هرمزگان غیر از دو منطقه آزاد قشم و کیش ، لوایح تبدیل جاسک و پارسیان نیز در این استان به مناطق آزاد در مجلس و دولت در حال پیگیری است ، گفت : جزایر هندورابی و فارور کوچک نیز در این استان قرار است به مناطق آزاد بپیوندند و الحاق جزیره هرمز نیز به منطقه آزاد قشم در مجلس تصویب شد و جزیره هنگام نیز به منطقه ویژه اقتصادی قشم ملحق شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد افزود : جزیره لارک و جزایر تنب کوچک ، تنب بزرگ و ابوموسی همه جزایر هرمزگان یا به عنوان مناطق آزاد یا مناطق ویژه اقتصادی محسوب می شوند و به همین دلیل این استان به قطب تمرکز فعالیت های مناطق آزاد کشور تبدیل شده است.

ترکان گفت : در ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز در بند 11 آن به مناطق آزاد چهار ماموریت مهم تسهیل تولید ، توسعه صادرات ، انتقال فناوری پیشرفته جهانی و تأمین نیازهای کشور محول شده است که برخی از اهداف مهم در اجرای این مأموریت ها در مناطق آزاد محقق شده است.

استاندار هرمزگان هم با انتقاد از تغییر مدیریت های زود هنگام در مناطق آزاد از مشاور رئیس جمهور خواست تا با بررسی این موضوع برای توسعه بیشتر منطقه تلاش کند.

جادری افزود : با وجود منطقه آزاد زیر ساختها برای آبادانی قشم فراهم شده و باید از این فرصتها استفاده شود و برای پیشبرد این اهداف باید از خود مردم قشم استفاده کرد چرا که افراد توانمند و با تجربه زیادی در قشم وجود دارد.

در این مراسم ازخدمات شعبانی فرد به عنوان سرپرست منطقه آزاد قدردانی و مومنی به عنوان مدیر عامل منطقه آزاد قشم منصوب شد.

مومنی پیش از این در سمت هایی مانند عضویت در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول ، مدیرکل امور اقتصادی استانداری های وزارت کشور ، مشاور معاون وزیر کشور، معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی ، عضو اصلی هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی و مشاور استاندار همدان فعالیت داشته است.