رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در هرمزگان : رفتارهای اجتماعی امام سجاد (ع) نیاز امروز جامعه بشری است - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان : رفتارهای اجتماعی امام سجاد (ع) نیاز امروز جامعه بشری است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان : رفتارهای اجتماعی امام سجاد (ع) نیاز امروز جامعه بشری است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت : توجه به همه ابعاد شخصیت حضرت امام سجاد(ع) در زندگی ضرورری است .

آیت الله نعیم آبادی امروز (پنجشنبه) در مراسم پایانی ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در بندرعباس افزود : فعالیتهای امام سجاد (ع) تنها عبادت و سجده نبوده است و این امام همام دارای ویژگیهای بزرگ انسانی است که کمتر به آن توجه شده است .

امام جمعه بندرعباس گفت : معرفی امام سجاد (ع) به عنوان امامی که تنها فعالیتش سجده و عبادت بوده ، ظلمی بزرگ به اهل بیت و امام سجاد (ع) است .

رئیس شورای سیاست گذاری ششمین همایش بین المللی امام سجاد (ع) افزود : حضرت امام سجاد (ع) شخصیتی با ابعاد مختلف داشت که کار و تلاش بخش مهمی از آن را در برمی گرفت .

آیت الله نعیم آبادی گفت : زندگی امامان معصوم با توجه به شرایط زمانی یک بعد از زندگی علمی ، جهادی و عبادی آنها قویتر بوده است .

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت : برخی رفتارهای اجتماعی امام سجاد مانند تکلیف اجتماعی، بردباری و فرو بردن خشم بیشتر از هر زمانی امروز نیازمند جوامع بشری است .

امام جمعه بندرعباس افزود : حضرت امام سجاد در کنار عبادت ، نیازهای نیازمندان و تکالیف و مسئولیت های اجتماعی نیز بردوش داشته است ، که کمتر به آنها توجه شده است.

آیت الله نعیم آبادی گفت : عبادت امام ، تکلیف اجتماعی ، گذشت امام ، ارتباط امام با دوست و دشمن ، دفاع جانانه امام از قیام عاشورا و توحید و مکارم اخلاقی امام سجاد نیز بخش دیگری اززندگی امام سجاد (ع) است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود : در دعاهای امام سجاد (ع) همه مسائل اجتماعی از جمله انتخاب دوست وجود دارد.

مراسم پایانی ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) از صبح امروز در بندرعباس آغاز شده است وعصر امروز با برگزاری برنامه های مختلف ازجمله معرفی مقاله های برتر با موضوع امام سجاد (ع) به کار خود پایان می دهد .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما