جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

موسوی مقدم : امروز دنیا تحت تاثیر شدید رسانه ها قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

موسوی مقدم : امروز دنیا تحت تاثیر شدید رسانه ها قرار دارد

موسوی مقدم : امروز دنیا تحت تاثیر شدید رسانه ها قرار دارد

معاون مجلس و امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت : امروز دنیا تحت تأثیر شدید رسانه ها قرار دارد و قدرت در دست رسانه هاست.

حجت الاسلام موسوی مقدم امروز (شنبه) در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس در بندرعباس افزود : بسیاری از رسانه های غربی که زیرنظر صهیونیست ها و استکبار جهانی قرار دارند سعی در بزرگ کردن و وارونه کردن حقایق دارند.

وی گفت : موضوعات پراهمیتی که به نفع آنها نیست نیز با قدرت رسانه ای خود،کوچک جلوه می دهند.

معاون مجلس و امور استانهای سازمان صدا و سیما افزود : این جنگ رسانه ای است بین رسانه هایی که می خواهند اخلاق گرا باشند با رسانه هایی که دروغ پایه تحلیلشان است.

حجت الاسلام موسوی مقدم گفت : در کشور 115 شبکه تلویزیونی و رادیویی محلی ، ملی و بین المللی با 33 زبان محلی و ملی وجود دارد که از نظر کمیت قابل قیاس با جهان نیست اما بر اساس اصول اخلاقی رفتار می کنند.

وی از مسئولان هرمزگان خواست تا سند توسعه استان را در اختیار صدا و سیما قرار دهند.

معاون مجلس و امور استانهای سازمان صدا و سیما گفت : پوشش دیجیتال در هرمزگان در مقایسه با استانهای دیگر خوب است ولی باید زیرساختها فراهم شود.

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود : شبکه های استانی در خدمت فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن منطقه است و مأموریت رسانه تقویت این ظرفیت هاست.

وی گفت : در مناطق مرزی اولویت ها به علت وجود تنوع قومی و مذهبی مضاعف است که نقطه اتصال بین این فرهنگ های متفاوت رادیو و تلویزیون است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز در این مراسم گفت: واژه شکست را باید از عاشورا برداریم.

آیت الله نعیم آبادی افزود : گستردگی شعار عاشورا نشان از این دارد که امام حسین (ع) کارش را به بهترین نحو انجام داده است.

امام جمعه بندر عباس با بیان اینکه نیک انجام دادن کارها ، چکیده اندیشه اسلامی است گفت : بنا به فرمایش پیامبر (ص) نیک انجام دادن کارها در هر کاری بر همه واجب است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری افزود : طولانی بودن خدمت آقای کمالی مدیر کل سابق صدا و سیمای خلیج فارس نشان از پختگی کار و حُسن کار وی داشته است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت : رسانه در مدت خدمت آقای کمالی ارتباط خوبی با نمایندگان مردم داشته است .

هاشمی نخل ابراهیمی تقویت فرهنگ و هویت در برابر تهاجم فرهنگی را یکی از اهداف رسانه برشمرد و افزود : در استان مرزی مانند هرمزگان تقویت فرهنگ محلی و افزایش اعتماد بنفس به مردم از وظایف رسانه است.

وی گفت : عدم پوشش دیجیتال در بشاگرد ، بخشهایی از جاسک و بندرعباس نیاز به اعتبار دارد که پیگیر تخصیص آن هستیم.

مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز خلیج فارس نیز گفت : نمی گذاریم در جنگ رسانه ای واژه شکست معنا پیدا کند.

مهران جلایی افزود : با توانمندی که در مردم جنوب وجود دارد سعی در ارتقای سطح کیفی و کمی برنامه های شبکه استانی داریم.

مدیر کل پیشین صدا و سیمای مرکز خلیج فارس نیز گفت : در مدت 6 سال تصدی در این سازمان شمار مخاطبان سیما از تابستان 88 از 41 درصد در تابستان 94 به 62 درصد رسیده است که 21 درصدی افزایش دارد.

وحید کمالی افزود : پوشش 88 درصدی شبکه دیجیتال در استان ، پوشش کامل و پخش زنده مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا و راهپیمایی 22 بهمن ، راه اندازی کاروان انقلاب با استقبال 30 هزار بیننده در هر شب ، تولید آثار فاخر و مهم ، پوشش جمع خوانی قرآن کریم اهل سنت ، پوشش رزمایشهای ملی ، ارتباط زنده همزمان 14 شهرستان با استودیو با حضور رئیس جمهور ، برگزاری هفدهمین جشنواره تولیدات صدا و سیما در بندرعباس از مهمترین عملکرد این مرکز در مدت 6 سال بوده است.

وی گفت : هرمزگان جزء محدود استان هایی است که شبکه HD در برخی نقاط آن پخش می شود.

در این مراسم با حکم رئیس سازمان صدا و سیما ، مهران جلایی به مدت 3 سال بعنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای خلیج فارس معرفی و از خدمات وحید کمالی قدرانی شد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما