رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مهمان نوازی ، بزرگترین ظرفیت گردشگری جزیره قشم - نمایش محتوای خبر

 

 

مهمان نوازی ، بزرگترین ظرفیت گردشگری جزیره قشم

مهمان نوازی ، بزرگترین ظرفیت گردشگری جزیره قشم

مهمان نوازی مردم قشم بزرگترین ظرفیت گردشگری جزیره خلیج فارس است.

رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم گفت : مهمان نوازی مردم این جزیره ، بزرگترین ظرفیت گردشگری قشم است و می توان آن را هشتمین ظرفیت جزیره عجایب هفتگانه نامید.

عبدالرضا دشتی زاده افزود : سخنان بسیاری در خصوص آثار تاریخی و طبیعی جزیره قشم بیان شده است اما مهمترین ظرفیت گردشگری این جزیره، روحیه مهمان نوازی جامعه محلی آن است.

وی گفت : فرهنگ دوستی و مهمان نوازی مردم قشم ریشه های تاریخی دارد و سر آغاز آن را می توان در تعاملات گسترده با خاور دور ، شبه جزیره هند ، کشورهای عربی و آفریقایی جستجو کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم افزود : یکی از مشکلات اصلی در این حوزه ، امکانات مردم قشم برای مهمان نوازی است که باید در این زمینه ظرفیت ها توسعه یابد تا جامعه محلی بتواند بیش از پیش در این حوزه خدمات رسانی کند و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

دشتی زاده با تأکید بر اینکه مردم جزیره قشم با سخاوت از هر مهمانی پذیرایی می کنند، گفت : یکی از مشکلات اساسی صنعت گردشگری فرهنگی در این منطقه ، احترام نگذاشتن برخی گردشگران به باورهای فرهنگی مردم بومی جزیره است و ورود گردشگران آموزش ندیده، می تواند به صنعت گردشگری این جزیره آسیب بزند.

وی افزود : بر همین اساس باید ورود گردشگران فرهنگی به جزیره قشم بر اساس جلب اعتماد جامعه محلی و احترام به روحیه مهمان نوازی و آداب و رسوم مردم بومی باشد.

دشتی زاده گفت : راهنمایان گردشگری فرهنگی باید به برخی گردشگران آموزش های لازم به منظور احترام به این فرهنگ بومی را بدهند و در کتابچه ها و بروشورها، اطلاعات لازم در این زمینه به گردشگران ارایه شود تا به فرهنگ مردم بومی این منطقه لطمه وارد نشود.

جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت در 18 کیلومتری جنوب بندرعباس و در کنار آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.

جنگلهای زیبای حرا ، دره چاهکوه ، کوه نمک، جزیره ناز، ساحل لاک پشت ها ، ساحل دلفین ها و بام قشم هفت نماد طبیعت قشم هستند که به عجایب هفتگانه شهرت دارند .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما