رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی از ساعت 8 صبح پنجشنبه - صفحه محتوایی انتخابات

 

 

ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی از ساعت 8 صبح پنجشنبه

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت : طبق قانون انتخابات ، تبلیغات نامزدهای انتخاباتی اعم از ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا ومیان دوره ای مجلس شورای اسلامی ازساعت 8 صبح امروز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه ممنوع شد و نامزدها و طرفداران آنان حق هیچ گونه تبلیغی را ندارند.

بهروز اکرمی افزود : مردم باید 24 ساعت فرصت داشته باشند تا درباره کاندیداهای مورد نظر خود فکر کنند لذا هرگونه تبلیغ از سوی کاندیداها و طرفداران آنان از این ساعت به بعد تخلف بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود .

وی گفت : تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از 20 روز پیش و تبلیغات انتخابات شورای شهر و روستا و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب هرمزگان از 21 اردیبهشت ماه آغاز شده بود.

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان افزود : برای انتخابات 29 اردیبهشت در هرمزگان هزار و 474 شعبه اخذ رأی شهری و روستایی پیش بینی شده است.

اکرمی گفت : شمار کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر در هرمزگان 810 نفر است که برای به دست آوردن 198 کرسی شوراهای شهر رقابت می کنند.

وی افزود : همچنین تعداد نامزدهای انتخابات شوراهای روستا در هرمزگان هفت هزار و 609 نفر است که برای چهار هزار و 216 کرسی شوراهای روستایی در حال رقابت هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت : برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان نیز 11 نامزد وجود دارد که یک نفر به عنوان نماینده این حوزه انتخاب خواهد شد.

اکرمی افزود : در انتخابات امسال یک میلیون و 160 هزار نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند که از این شمار 33 هزار و 468 نفر رأی اولی می باشند.

دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین انتخابات شورای شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح روز جمعه 29 اردیبهشت ماه آغاز می شود.

منبع : ایرنا