رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مشارکت چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح های عمرانی منطقه آزاد قشم - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح های عمرانی منطقه آزاد قشم

مشارکت چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح های عمرانی منطقه آزاد قشم

قائم مقام معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت : سرمایه گذاران چینی در اجرای طرحهای عمرانی این جزیره به ویژه در بخشهای حمل و نقل جاده ای ، هوایی و شبکه جامع ارتباطی با محوریت پل مشارکت می کنند.

هادی نعیمیان در حاشیه نشست کارگروه تخصصی سرمایه گذاران استان «گوانگ دونگ» و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم افزود : پسابرجام راه توسعه تبادلات تجاری ایران با کشورهای مختلف جهان را هموار کرده است و در این ارتباط یک هیئت 180 نفره از کشور چین در مدت دو ماه آینده وارد قشم می شوند.

وی گفت : نخستین گروه هیئت 40 نفره از سرمایه گذاران و مسئولان شهرداری گوانگ جو، در دو نوبت وارد این جزیره شده اند.

نعیمیان هدف از ورود این گروه به جزیره قشم را رایزنی برای سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها، حمل و نقل جاده ای، هوایی، شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس و ظرفیت های این جزیره اعلام کرد.

وی گفت : این گروه ها، پس از بازدید از طرح های عمرانی، مطالعات اولیه و تحویل نسخه مالی طرح ها راه را برای انعقاد قرارداد، فراهم می کنند.

قائم مقام معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار امیدواری کرد تا دو ماه آینده عملیات اجرایی طرح های بزرگ عمرانی مورد نظر دو طرف آغاز شود و ظرف کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

نعیمیان، همچنین از کوتاه شدن روند اداری برای سرمایه گذاری های بخش خصوصی و صنایع کوچک در این جزیره خبر داد و افزود : در بخش سرمایه گذاری های کوچک، نیازی به انتظار نیست و از سرمایه گذاران در بخش های مختلف استقبال می شود.

گوانگ دونگ بزرگترین و ثروتمندترین استان چین است که سه منطقه آزاد «گوانگ جو»، «شانگهای» و «شنزن» در آن واقع شده و با 83 میلیون نفر جمعیت بیشترین تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما