جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

مسابقه جی بل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

مسابقه جی بل

Loading the player...

به منظور بالا بردن سطح اطلاعات عمومی و ایجاد لحظات شاد و سرگرم کننده برای مخاطبان، سیمای خلیج فارس مسابقه تلویزیونی»جی بل « را تهیه و تولید می نماید.

جی بل در گویش محلی هرمزگانی به معنی یارکشی در بازی ها و در واقع نوعی بازی محلی هرمزگانی است.

این مسابقه زنده تلویزیونی بصورت رایانه ای و با بهره گیری از انیمیشن سه بعدی طراحی شده است که در هر مرحله از بازی فضاهای مختلف استان از جمله ساحل، اسکه، زیر دریا ، نمای شهر و ... استفاده می شود. شرکت کنندگان از طریق تماس تلفنی در مسابقه شرکت می کنند.

روند مسابقه به این صورت است که 5 دقیقه زمان برای هر شرکت کننده در نظر گرفته می شود . شرکت کننده باید در این پنج دقیقه به سوالات هوش و اطلاعات عمومی پاسخ دهد. شرکت کننده در ابتدای مسابقه امتیاز کامل را گرفته است ، او می بایست با طی پنج مرحله از موجودی خود محافظت نموده و آنرا به پایان مسابقه برساند، اگر شرکت کننده سوال یا بازی ای را بدرستی پاسخ ندهد 10 امتیاز از موجودی اش کسر می شود و در صورتی که امتیاز او به صفر برسد از بازی حذف می شود. امتیاز باقی مانده در پایان مسیر مسابقه جایزه شرکت کننده خواهد بود.

سوالات و بازی های طرح شده در مسابقه بیشتر عمومی هستند که می توان به بازی هایی از جمله پیدا کردن مروارید ، خرید ماهی در بازار ماهی فروشان، جفت کردن تصاویر مرتبط با یکدیگر، تشخیص تصویر بصورت پازل، بازی با کلمات ، تشخیص جمله معکوس در آیینه و ... اشاره کرد.

جی بل در 146  قسمت 20 دقیقه ای تهیه و روزهای شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت  20:15 از شبکه استانی سیمای خلیج فارس بر روی آنتن می رود.

سال تولید: 1394

تهیه کننده :عبدالمهدی ذوالفقارپور

کارگردان ویدئو:خائف-امیری- بهروزفر

صدابردار:ساداتی

ارتباطات:مهرآذین

مجری:سلیمی- مهرآذین