رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

مراسم روز خبرنگار در صدا و سیمای خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم روز خبرنگار در صدا و سیمای خلیج فارس

به مناسبت روز خبرنگار ، در مراسمی از خبرنگاران ، تصویربرداران ، دبیران و کارکنان معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خلیج فارس تجلیل شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در این مراسم گفت : قلم خبرنگار می تواند افکار عمومی و دیدگاه مردم را تحت تاثیر قرار دارد.

علی رئوفی افزود : رسانه ها در دنیای امروز نقش تحلیل گر ، مفسر و منتقد دارند.

وی گفت : فردی که کار رسانه ای انجام می دهد باید علاوه بر دانش ، اخلاق حرفه ای را رعایت کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود : در خبرنگاری باید منابع خبری برای تفکیک خبر نادرست از درست موثق و قابل اعتماد باشد.

رئوفی گفت : خبرنگاران با نشان دادن توانمندیها و ظرفیتهای هرمزگان می توانند سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به استان جذب کنند.

وی افزود : هیچ کدام از رسانه ها نفوذ صدا و سیما در جامعه را ندارند و این نقش مهم این رسانه را نشان می دهد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس هم در این مراسم گفت : اخلاق رسانه ای ، دانش ، شجاعت ، سختکوشی و خلاقیت از مهمترین مؤلفه های خبرنگاری است.

مهران جلائی افزود : ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و صداقت در ارائه پیام از مهمترین اهداف خبر است.

وی گفت : دارا بودن منبع موثق ، صریح و جامع بودن از ویژگی یک خبر خوب است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس همچنین افزود : هرمزگان یکی از توانمندترین استانهای کشور است که باید این ظرفیتها به خصوص در بخش اقتصادی نشان داده شود.

جلائی گفت : پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتی ، امید آفرینی و پرهیز از سیاه نمایی و توجه به دستاوردهای نظام از دیگر موضوعاتی است که خبرنگاران باید به آن توجه کنند.

معاون خبر صدا و سیمای مرکز خلیج فارس نیز در این مراسم گفت : کانال تلگرامی این واحد از زمان آغاز به کار رسمی تاکنون افزایش 327 درصدی در جذب مخاطب داشته است.

ابوالفضل نعمتی افزود : از ابتدای سال تاکنون 35 گزارش از معاونت خبر به تهران ارسال شده است که رتبه فاخر را کسب کرده اند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما