سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

ماه عاشقی - نمایش محتوای صدا

 

 

ماه عاشقی

Loading the player...

 در ماه مبارک رمضان صدای خلیج فارس در لحظات افطار در کنار مخاطبان می باشد. « ماه عاشقی» ویژه برنامه افطار ماه مبارک رمضان می باشد که از رادیو خلیج فارس پخش خواهد شد. این برنامه سعی دارد فضایی پر از نشاط و شادی همراه با معنویت در لحظه افطار برای روزه داران هرمزگانی ایجاد کند هدف اصلی این برنامه توجه به اخلاقیات،اهمیت روزه داری و قرآئت قرآن در ماه رمضان و نقش آن در افزایش آرامش و رفاه اجتماعی می باشد.

این برنامه هر روز ،  به یکی از موضوعات اخلاقی و اجتماعی و تاثیر روزه بر رفتار مسلمانان می پردازد.

در این برنامه از افراد خاص و موفق به عنوان مهمان دعوت می شود تا در برنامه حضور یابند و با آنها در خصوص موفقیت و آثار دین و روزه صحبت خواهد شد. این افراد ممکن است کارآفرین برتر، حافظ قرآن ، مادر نمونه، ورزشکار موفق و ... باشند.

این برنامه دو بخش گزارشی دارد. گزارشگر اول برنامه در خصوص موضوع برنامه و همچنین از فعالیت مساجد در ماه مبارک رمضان– مشاغلی که در زمان افطار در حال خدمات رسانی هستند- حال و هوای مردم استان در ماه رمضان - روزه اولی ها و ... گزارش تهیه میکند.

گزارشگر دوم نیز به آداب و رسوم روزه داری در ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف استان می پردازد.

برنامه ماه عاشقی مباحث کارشناسی نیز دارد. کارشناس مذهبی درباره موضوع برنامه صحبت می کند و به سوالهای شرعی شنوندگان جواب می دهد. کارشناس تغذیه نیز درباره نحوه تغذیه در ماه مبارک رمضان به ویژه روزه داری برای کودکان، افراد مسن و بیماران خاص می پردازد.  

این برنامه به  تهیه کنندگی خانم ها ناصری و فتانه گیلیاردی در 30 قسمت 90 دقیقه ای در آستانه افطار مهمان ضیافت معنوی روزه داران هرمزگانی است . شما می توانید هر شب ساعت18:15 شنونده این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان باشید.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگان: خانم ها ناصری و فتانه گیلیاردی