جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

ماهی ژله ای - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ماهی ژله ای

عروس های دریایی 500 تا 700 میلیون سال قبل از دایناسورها روی زمین زندگی می کردند. بیش از 2000 گونه از این موجودات شناسایی شده است. برخی ازعروسهای دریایی در سطح آب برخی دیگر در اعماق اقیانوسها زندگی می کنند .

عروس دریایی نیز عضوی از شاخه کیسه تنان است. این موجود ات فقط در آب در یا زندگی می کنند و اکثرأ شفاف هستند.بعضی از عروسان دریایی خیلی ریزند ،در حالی که عرض بعضی از آنها تا هفت پا می رسد.

بدن عروس دریایی شبیه یک چتر باز شده و یا یک چتر نجات است.بین لایه سلولی بدن آنها ماده لزج ژلاتینی وجود دارد که نام ماهی ژله ای از آن گرفته شده است. دهان عروس دریایی در قسمت زیر بدنش قرار دارد و معمولأ به وسیله شاخکهای حساس احاطه شده است. در عروسان در یایی خیلی بزرگ طول این شاخکهای حساس به بیش ازپنجاه پا می رسد. شاخکهای حساس سلولهای گزنده دارند. عروس در یایی نمی تواند بخوبی حرکت کند.عروس در یایی با تکان دادن بدن و نیز منقبض کردن شاخکهای حساسش حرکت می کند. این جانور بیشتر در سطح آب شناور است. عروس در یایی از ماهی های کوچک و سایر جانوران در یایی که به داخل شاخک هایش راه می یابند و در آنجا مسموم می شوند تغذیه می کند.