جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

مارهای ایران - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

مارهای ایران

Loading the player...

 

مارهائی که در بخش وسیعی از ایران یافت می شوند از گونه های بیابان زی می باشند . از بین این گونه ها می توان افعی یا گرزه مار , مار جعفری , مار شاخدار , کبرا , یله مار , تیر مار , طلحه مار , آلوسر , افعی پلنگی , کور مار , مار شتری , مار درفشی و کوتوله مار را نام برد . البته باید در نظر داشت که در نواحی خشک و بیابانی مجموعاً تعداد گونه ها خیلی محدود است . در حقیقت تنها پنج گونه از مارهای سمی و 14 گونه از مارهای غیر سمی که در ایران زاد و ولد می کنند مختص این گونه نواحی گرم و خشک هستند .
مستند مارهای ایران اطلاعات مفیدی در خصوص انواع مارهای ایران به مخاطبان می دهد . این مستند 40 دقیقه ای از تولیدات سیمای خلیج فارس می باشد که با مدت 40 دقیقه و توسط آقای سید حسین صافی تولید شده است.لازم به ذکر است نویسندگی ، تحقیق و تصویربرداری این مستند نیز توسط خود ایشان انجام شده است. گوینده متن این مستند آقای داوود نماینده می باشند .

این مستند در جشنواره چهاردهم تولیدات مراکز صدا و سیما موفق به کسب جوایز بهترین تصویربرداری – بهترین تهیه کنندگی – بهترین کارگردانی – بهترین تدوین – بهترین نویسندگی و بهترین گویندگی متن شده است .

{gallery}tazesima/marhayeiran{/gallery}