لخلخ

این غذای جالب جنوبی برای بسیاری عجیب است اما اگر یك‌بار آن را با روش صحیح پخته و نوش جان کنید ، طرفدار دائمی آن خواهید شد. مهم‌ترین نكته در تهیه این خوراك ، ماهی آن است كه هرچه تازه‌تر باشد این غذا خوشمزه‌تر خواهد شد.

مواد لازم برای 4 نفر

 روغن: یك‌چهارم پیمانه، 60 میلی‌لیتر
 برنج: 300 گرم، شسته شده
 فیله ماهی: 500 گرم، خرد شده
 پیاز متوسط: 2 عدد، خلالی
 سیر: 3 حبه، ساطوری
 شوید: 120 گرم، ساطوری
 زردچوبه: 2 قاشق چای‌‌خوری
 گرد لیمو: یك قاشق غذاخوری
 نمك و فلفل: به میزان لازم


 

 روش تهیه

روغن را در یك قابلمه متوسط روی شعله زیاد داغ كرده و پیاز را 7-6 دقیقه تفت دهید تا رنگ بگیرد، سپس آن‌ها را طوری از ظرف خارج كنید که روغن نداشته باشد.

در همان ظرف سیر را یك دقیقه روی شعله متوسط تفت داده و زردچوبه و گرد لیمو را اضافه كنید. برنج آبكش شده و شوید را نیز اضافه كرده و كمی هم بزنید بعد به اندازه یك بند انگشت بالاتر از سطح برنج روی آن آب‌جوش اضافه كنید. 3 قاشق مرباخوری نمك و یك قاشق مرباخوری فلفل قرمز اضافه كرده و پس از این‌كه آب مجددا به جوش آمد نصف پیاز داغ و ماهی را اضافه كرده و با برنج مخلوط كنید.

از این مرحله به بعد مانند پخت كته  عمل كنید و پس از این‌كه آب برنج تمام شد شعله را كم كرده و در قابلمه را بسته و 30دقیقه آن را دم كنید. در 5 دقیقه آخر شعله را زیاد كرده و روی برنج و دور آن كمی روغن بریزید. پیاز داغ باقیمانده را همراه كمی گردلیمو و فلفل قرمز یا دارچین برای تزئین روی برنج استفاده كنید.