جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

فروش دو و نیم تن سوخت به کشتیهای عبوری در خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

فروش دو و نیم تن سوخت به کشتیهای عبوری در خلیج فارس

فروش دو و نیم تن سوخت به کشتیهای عبوری در خلیج فارس

معاون بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان پیش بینی کرد تا پایان امسال دو و نیم میلیون تن سوخت از طریق بندر نفتی خلیج فارس در مجتمع بندری شهید رجایی به کشتی های عبوری در تنگه هرمز فروخته شود.

سعیدی پور گفت : بهار امسال 578 هزار تن سوخت به 59 فروند کشتی عبوری در تنگه هرمز از طریق بندر نفتی خلیج فارس فروش سوخت (عملیات بانکرینگ) انجام شده است.

وی همچنین از برنامه ریزیهای صورت گرفته برای افزایش سهم سوخت رسانی بندر نفتی خلیج فارس از پنج درصد در سال 86 به 20 درصد در سال 95 خبر داد.

معاون بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه این بندر 70 کیلومتر مسیر کشتیهای عبوری را در آبهای خلیج فارس برای تأمین سوخت آنها کاهش داده است ، گفت : قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه ،سهم سوخت رسانی این بندر تا 50 درصد افزایش یابد.

سعیدی پور افزود : اضافه شدن تعداد شرکت های بخش خصوصی علت اصلی توسعه صنعت بانکرینگ در بندر نفتی خلیج فارس عنوان کرد.

وی گفت : سه قرارداد جدید نفتی نیز در بخش ساخت مخازن نفتی، ایجاد مخازن و تجهیز اسکله و ناوگان دریایی در این بندر انعقاد شده است.

لنگرگاه بندر نفتی خلیج فارس ، آب های بین المللی مجاور تنگه هرمز و جنوب جزیره لارک از جمله مکان هایی است که بدون معطلی و در کمترین زمان، خدمات بانکرینگ یا سوخت رسانی به کشتی ها انجام می شود.

نفت کوره و گازوئیل مهمترین کالاهای سوختی برای کشتی های عبوری در تنگه هرمز و خلیج فارس است.

بندر نفتی خلیج فارس با دارا بودن 9 پست اسکله به طول یک هزار و 200 متر و آبخور متوسط هفت و نیم متر و وسعت 320 هکتاری ، هم اکنون در بین 200 بندر سوخت رسان جهان جایگاه یازدهم را دارد.

این بندر در 23 کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی واقع شده و در زمینه سوخت رسانی، صادرات و ترانزیت فرآورده های نفتی فعال است.

منبع : ایرنا