عید بندگی

با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر و اهمیت این عید بزرگ نزد مسلمانان جهان رادیو خلیج فارس ویژه برنامه عید بندگی را تهیه و پخش می کند.

 

عید بندگی از بخشهای مختلف و متنوعی تشکیل شده است که بخشی از این برنامه به بیان ارزش و تاثیر صله رحم ، عیدی دادن و توجه به فقرا در عید فطر اختصاص دارد . نکته مهم در این برنامه توجه ویژه به آداب و سنن اهل سنت استان هرمزگان در این عید بزرگ می باشد.  

بخش گفتار در این برنامه شامل مطالب موضوعی آداب عید فطر در شهرهای استان، کشور و دیگر کشورهای مسلمان و پخش روایت ، حکایت ، حدیث و شعر می باشد.

گزارشهای این برنامه در 5 بخش سه دقیقه ای تهیه و پخش می شود . سه بخش گزارش از بندرعباس و با موضوعاتی از قبیل آداب و رسوم مردم در عید فطر و توشه هایی که در ماه مبارک رمضان اندوخته ایم ، دیدار بزرگترها و صله رحم، گفتگو با کسانی که در روز عید فطر در محل کار حضور دارند و نیز تهیه گزارش از شیرینی فروشی ها ، گل فروشی ها و کسبه ای که در اعیاد بیشتر از همه فعالیت می کنند. بخش دوم گزارش به صورت تلفنی توسط گزارشگران افتخاری رادیو از شهرستانهای استان هرمزگان تهیه خواهد شد .

آیتم دیگر این برنامه نمایش است که در سه بخش هر کدام 5 دقیقه پخش می شود. بخش اول شامل لطیفه های شاد و جالب ، بخش دوم طنزهای اجتماعی است که یکی از مسائل و معضلات اجتماعی را به صورت طنز بیان می کند و در بخش سوم قطعه نمایشی شامل روایتی تاریخی است . با توجه به شاد بودن مناسبت تلاش می شود این سه بخش نمایش فضایی شاد و مفرح در عصر عید فطر به وجود آورد.

در برنامه عید بندگی کارشناس حجه السلام حاجبی می باشد که درباره اهمیت فطر و تاکید بر اینکه عید فطر عید گشایش و بندگی است و قرارهایی که مومنان می توانند در این عید بزرگ با خود و خدای خویش بگذارند و نیز چگونه از توشه ماه مبارک رمضان محافظت کنند صحبت می کند

از دیگر بخش های این برنامه پخش موسیقی ، تلفن و پیامک های مردمی می باشد.

عید بندگی در روزهای 27  و 28 تیر به تهیه کنندگی خانم ها مریم آبسیه و مریم صابری ،گویندگی ژیلا پوریا – گزارشگری خانم داغینه و آقای مهر درساعت 18:15 به صورت زنده پخش می شود . مدت هر برنامه 90 دقیقه خواهد بود.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنندگان:خانم ها مریم آبسیه و مریم صابری

گوینده:ژیلا پوریا

گزارشگران:خانم داغینه و آقای مهر

تاریخ تولید: 1394