جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

عشق و عطش - نمایش محتوای صدا

 

 

عشق و عطش

Loading the player...

با شروع ماه محرم و به واسطه حرمت ویژه ای که این ماه نزد مسلمانان دارد ، رادیو خلیج فارس برای همراهی با مخاطبان، ویژه برنامه عشق وعطش را تهیه و تولید می کند.

هدف از این برنامه افزایش بصیرت، حق طلبی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی و فرهنگ عاشورایی و تبیین صفاتی چون وفاداری، ایثار و شناخت صفات و اندیشه های امام حسین ع در میان مخاطبان می باشد. این برنامه نیز با رویکرد آشنایی با شخصیت و سجایای اخلاقی امام حسین (ع)، شجاعت وی و نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکردر جامعه  می باشد.

عشق و عطش در ساختار ترکیبی نمایشی و به صورت زنده تولید می شود. این برنامه موضوعی است و در هر برنامه ، محرم و تاسوعا و عاشورا از دید خاصی بیان می شود. بیان نقش زنان در حادثه کربلا، الگو پذیری جوانان و نوجوانان و نقش آنها در قیام عاشورا، بررسی وضعیت جهان اسلام در معاصر و نقش قیام عاشورا در زنده نگه داشتن اسلام از موضوعات این برنامه است که توسط کارشناسان مطرح و به شبهات پاسخگویی می شود.

عشق و عطش از بخش های مختلفی از جمله  پخش موسیقی محرمی، مداحی و عزاداری، گزارش از شهرستانها ، نمایش رادیویی ، معرفی کتاب ، ادعیه و نوحه، پخش مراسم سینه زنی، گفتگو با کارشناس مذهبی، روز شمار کربلا حدیث و اشعار محرمی و ... تشکیل شده است.

عشق و عطش در 13 قسمت 75 دقیقه ای ساعت 17:15 دقیقه از ابتدای محرم  تولید و پخش  می شود.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگان: معصومه ناصری و امیر ارسلان خوبیاری

نویسنده: معصومه ناصری

گوینده: مریم نامی

گزارشگر: اسحاق آزادبخش

کارشناس برنامه: حجه الاسلام دری