جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

صادارت 900 هزار تنی کالاهای غیر نفتی از بندر شهید باهنر بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

صادارت 900 هزار تنی کالاهای غیر نفتی از بندر شهید باهنر بندرعباس

صادارت 900 هزار تنی کالاهای غیر نفتی از بندر شهید باهنر بندرعباس

از ابتدای سال تاکنون بیش از 900 هزار تن کالای غیر نفتی از بندر شهید باهنر بندرعباس صادر شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان گفت : میوه و تره بار ، گوگرد ، مصالح ساختمانی و دام زنده از جمله کالاهایی است که با 4 درصد افزایش نسبت به پارسال به کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس ، هند و چین صادر شد.

محمد محسنی افزود : در بخش صادرات مواد معدنی و نفتی و مشتقات آن به ترتیب نسبت به مدت مشابه پارسال 80 و 28 درصد افزایش داشته است.

وی گفت : در 8 ماه امسال نیز دو میلیون و 70 هزار مسافر از بنادر شرق استان به جزایر قشم و هرمز و کشورهای عمان و امارات متحده عربی تردد کردند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر و بنادر شرق استان افزود : افزایش کریدور مسافری بندرعباس به بندر خصب عمان و خط دریایی بندرعباس به کیش از برنامه های اولویت دار است.

محسنی گفت : آمادگی راه اندازی خطوط گردشگری دریایی بندرعباس به جزیره لارک و هنگام در بندر شهید باهنر بندرعباس وجود دارد که با جذب سرمایه گذار این خطوط راه اندازی می شود.

وی افزود : توسعه سواحل مکران ، افزایش همکاریهای اقتصادی با کشورهای عمان و امارات متحده عربی با ایجاد پایگاههای صید و صنعت در بنادر شرق استان از دیگر برنامه های امسال است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما