جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

شیرخوارگان حسینی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شیرخوارگان حسینی

Loading the player...

 

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه ، افغانستان و... همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌گردد.

 این همایش از سالهای آغازین دهه هشتاد در تهران آغار و به مرور در سایر شهرهای کشور نیز گسترش یافت. در این همایش مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند و تعداد شرکت کنندگان در آن چندصدهزار نفر تخمین زده شده‌است.

 این مراسم که تعداد شرکت کنندگان  آن تنها در شهر تهران در سال ۱۳۹۰ بیش از یکصد هزار نفر تخمین زده شده‌است، در ایران ثبت ملی شده و در خواست ثبت آن در میراث جهانی یونسکو نیز ارائه گردیده‌است.

 بد نیست بدانید عزاداری و بزرگداشت کودکان واقعه عاشورا و ایجاد گهواره و لالایی خواندن برای کودکان توسط مادران از مراسمات مذهبی کهن در ایران بوده‌است.

 امسال نیز این مراسم همزمان در 2500 نقطه کشور اجرا خواهد شد.

 این مراسم جمعه نهم آبان ماه(اولین جمعه ماه محرم)در شهر بندرعباس در محل حسینیه ثارالله برگزار خواهد شد. شروع این مراسم ساعت 9 صبح می باشد.

 سیمای خلیج فارس برنامه شیرخوارگان حسینی را با هدف پوشش این مراسم به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد کرد . مدت این برنامه 90 دقیقه است و تهیه کننده آن آقای علیرضا حمیدی زاده است.

شما می توانید این برنامه را جمعه ساعت 9 صبح به صورت زنده از سیمای خلیج فارس مشاهده کنید.