جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

سرپناه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

سرپناه

سرپناه با موضوعات متنوع و محوریت خانواده ، با مدت زمان 55  دقیقه روزهای زوج ساعت ۱۰:۱۵ از سیمای خلیج فارس پخش می شود. هدف این برنامه ارتقاء سطح آگاهی خانواده ها درجهت بهبود زندگی، ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی ، ایجاد صمیمیت و آموزش مهارت های زندگی به خانواده ها و انتقال اطلاعات در حوزه ی تشکیل خانواده و تحکیم بنیان و سلامت آن می باشد.

روزهای شنبه از دو بخش اصلی تشکیل شده که بخش اول یک موضوع در قالب اجرای نمایش توسط دو بازیگر مرد و زن مطرح می شود که  تا انتهای برنامه روی آن موضوع توسط دو کارشناس نقد و بررسی انجام می شود. تیم کارشناسی از یک کارشناس هنری (نشانه های حرکتی در برخوردها و بادی لنگویج) و روانشناس (رفتارشناسی و اصلاح برخورد اتفاق افتاده ) تشکیل شده است و جهت جذابیت بیشتر در برنامه و تعاملی بودن برنامه مخاطب می تواند در حل موضوع از طریق سامانه پیامکی یا ارتباط تلفنی مشارکت داشته باشد و نظر خود را بیان کنند.

موضوعات مطرح شده در این بخش از برنامه شامل طلاق، نوجوانان، دعوای بین خانواده ها، اختلاف سلیقه، سبک زندگی، نوع پوشش طرفین، اوقات فراغت فرزندان، استرس ، خودبینی و ... می باشد.

بخش دوم برنامه کارشناس فیزیوتراپ حضور پیدا می کنند که مسائل مربوط به روشهای نادرست نشستن در محل کار و یا هنگام انجام کاری را بیان می کنند و جهت رفع مشکلات و دردهای مربوطه راه کارهایی را نشان می دهد

روزهای دوشنبه  به آشپزی اختصاص داده شده است که با حضور کارشناس تغذیه توجه به تغذیه مناسب مورد نقد و بررسی قرار می گیرد و امکان مشارکت کارشناس در آشپزخانه و ارتباط با سرآشپز برنامه نیز وجود دارد

در بخش دوم این روز سعی می شود از دو کارشناس طب سنتی و روانشناس کودک دعوت به عمل می آید

بخش مربوط به کارشناس طب سنتی بصورت یک هفته در میان تولید می شود و متناسب با بخش قبل برنامه  با راهکارهای عملی و مبحث تغذیه را در قالب مزاجها ، استفاده بجا از داروهای گیاهی بررسی می کنیم .

در قسمت روانشناس کودک که این نیز به صورت یک هفته در میان تولید می شود به اهمیت تربیت کودکان پرداخته می شود و با استفاده از تکنیک ایقای نقش تلاش می شود تا والدین نحوه برخورد صحیح را به صورت عملی دریافت کنند.

روزهای چهارشنبه برنامه سرپناه با هدف ایجاد شادی و نشاط در میان خانواده های هرمزگانی تولید می شود که تلاش شده است در این روز با حضور جمعی از خانواده ها رقابت آشپزی ، شعرخوانی، هنرهای دستی یا تجسمی و ... را در استودیو برنامه به نمایش بگذاریم  و از طرفی یک هنرمند صنایع دستی در برنامه حضور دارند که به آموزش یک روش از تکنیک های گلابتون دوزی، زردوزی و ... روی لباسهای محلی می پردازد.

این برنامه از بخش های مختلف و متنوع دیگری نیز تشکیل شده است که این آیتم ها در فواصل برنامه پخش خواهند شد:

ـ با سرآشپزان:  این بخش با حضور تمام کارشناسان آشپزی اجرا می شود و هر قسمت همه آنها به منزل یک نفر می روند و شخص میزبان پذیرایی آنها در آشپزخانه منزل خود می شود و شیوه پخت آن غذا از دید سرآشپز و میزبان مطرح می شود.

ـ بخش  یک خط با من بخوان زندگی، به صورت نمایشنامه خوانی و در برگیرنده خرده نمایش های زن و شوهری است و مسائل روزمره زوجها در قالب خوانش متن همراه با تصاویر مرتبط پخش می شود

 ـ کارگاه خانگی، که هم جنبه آموزشی دارد و هم به معرفی خانواده هایی که در زمینه اقتصادی و کسب و کار فعال هستند می پردازد هدف این بخش از برنامه شناسایی مشاغل خانگی و معرفی آنها می باشد.

ـ همسران همکار، از آنجایی که ممکن است زوج هایی بصورت مشترک در مکان های مختلف دولتی و آزاد با هم مشغول به کار باشند و دغدغه ها ، شیوه زندگی ، نوع برخود خاص خود را در محیط کار و منزل دارند با آنها گفتگو می شود

ـ ساعت به وقت خانواده در این بخش که فقط دو شنبه ها پخش می شود گروه اجرایی به اتفاق یک گزارشگر وارد خانواده می شود و از تک تک لحظات گزارش هایی تهیه می شود.

 نقطه صفر اتفاق ، گیاه شناسی ، میان وعده ، پخش موسیقی از دیگر بخش های این برنامه می باشد.

شما می توانید این برنامه را روزهای زوج ساعت ۱۰:۱۵ و تکرار آن را همان روز ساعت ۱۹:۰۰ و روزهای فرد ساعت ۱۰:۱۵ از سیمای خلیج فارس مشاهده کنید.

Loading the player...
سال تولید: 97
عوامل تولید:

تهیه کننده: علیرضا زارعی

دستیار تهیه : خانم سالاری

مجریان: بنت الهدی احمدی و مرتضی چشم براه

کارگردان: ونوس امیری