جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

سرپناه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

سرپناه

Loading the player...

تهیه کننده: سعاد کادعباسی

کارگردان : پیمان ستارالعیوب

مجری: خانم ها فاطمه ساحلی زادگان و پگاه حیدری

سرپناه برنامه ای است ویژه خانواده های هرمزگانی که در ساختار ترکیبی و به صورت زنده روزهای زوج ساعت 10:15 دقیقه از سیمای خلیج فارس پخش می شود. مدت این برنامه 60 دقیقه است و رویکرد آن ارائه آموزش و مشاوره هایی مربوط به امور خانوادگی، اجتماعی و سلامت می باشد. همچنین به منظور افزایش بینش و آگاهی خانواده های هم استانی و ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی آیتم های متنوعی برای این برنامه طراحی شده است. ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر، ساده زیستی و قناعت، مسئولیت پذیری، جایگاه و منزلت زن در جامعه و خانواده، حقوق والدین، ازدواج آسان، قداست خانواده و امید آفرینی از محورهای محتوایی این برنامه هستند.

برنامه پس از سلام و احوالپرسی مجریان با بخش آشپزی شروع می شود . در هر برنامه یک غذا که ترجیحا بومی استان است آموزش داده خواهد شد. آیتم بعدی حضور کارشناس تغذیه در برنامه است که به صورت زنده در خصوص ارزش غذایی و کالری غذای آموزش داده شده صحبت خواهد کرد.

هر روز یک کارشناس در برنامه حاضر است که در خصوص مهارت های زندگی، مثبت گرایی، استرس، کمرویی، مدیریت زمان و .... با مجری به گفتگو می پردازد.

هر دوشنبه یک خانواده هرمزگانی که اغلب از بانوان موفق ، کارآفرینان و بانوان سرپرست خانواده می باشند دعوت شده و در خصوص محورهای موفقیتشان صحبت می کنند.

چهارشنبه ها مباحث اخلاقی و تربیتی مربوط به خانواده ها با حضور کارشناس بررسی می شود.

آیتم سبد خرید فوت و فن های خرید وسایل، مواد خوراکی، مدیریت منابع مالی خانواده و ... را به شما می آموزد.

آیتم من و کودکم تجربه های علمی و دانستنی های ضروری برای مراقبت و نگهداری از نوزادان و کودکان را به والدین گوشزد خواهد کرد.

علاقمندان به پرورش گل و گیاه نیز می توانند در آیتم گل های آپارتمانی هر برنامه نکات ارزنده ای در خصوص شرایط نگهداری گیاهان مختلف بیاموزند.

در این برنامه سالمندان نیز فراموش نشده اند. آیتم سالمندان و سلامت دو روز در هفته نکاتی در خصوص تغذیه، بهداشت و سلامت سالمندان ونگهداری از آنان را به ما می آموزد.

هر روز آیتم هنری نیز خواهیم داشت که به آموزش ویترای، نقش حنا، خیاطی و ... اختصاص دارد.

خانواده آگاه ، خانواده و طبیعت، کلام نور، عکس های ارسالی مخاطبان و سرود و ترانه از دیگر بخش های برنامه است.

بد نیست بدانید برای راحتی شما عزیزان ویدئوهای آموزشی این برنامه بر روی وب سایت مرکز خلیج فارس قابل مشاهده و دانلود است.

سال تولید: 1395