رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

رونمایی از کتابت جدید صحیفه سجادیه در بندرعباس - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از کتابت جدید صحیفه سجادیه در بندرعباس

 در چهارمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) از نسخه جدید کتابت کامل صحیفه سجادیه در بندرعباس رونمایی شد.

این اثر ارزشمند ، کتاب کامل صحیفه سجادیه امام زین العابدین (ع) است که جمعی از برجسته ترین خوشنویسان استان کهگیلویه و بویر احمد آن را نگارش کردند .

لبخندان دبیر کمیته علمی چهارمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) گفت : این مجموعه نفیس 176 صفحه ای در قطع وزیری و مزین به هنر تذهیب است که جزء آثار هنری منحصر به فرد بشمار می رود .

اندیشمند و محقق کشور سوریه در مراسم رونمایی از این کتاب گفت : صحیفه سجادیه که محصول 40 سال زندگی امام سجاد (ع) است مجموعه ای راهبردی در راه تبیین باورهای صحیح دینی است.

لبیب بیضون افزود : توحید و تحکیم پایه های توحیدی در فرد و توجه به نظم و روابط اجتماعی از موضوعات اساسی مطرح شده در کتاب ارزشمند امام سجاد (ع) است.

کشیش گابریل داوود ، اندیشمند مسیحی کشور سوریه نیز گفت : تعلیمات و آموزه های امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه می تواند برای همه ادیان قابل اجرا باشد.

وی افزود : دعاها و مناجات های امام سجاد با خداوند برای همه گروه های سنی قابل استفاده است زیرا برگرفته از توجه خاص به پروردگار است که برای همه انسانها جوهر مشترک و اصل و واحد است.

مدرس زیبا شناسی کلام عربی از کشور یمن نیز گفت : در کلاس های درسم در کشور یمن برای دانش آموزان از بیانات امام سجاد استفاده می کنم زیرا کتاب صحیفه سجادیه است کتابی است که پس از کتاب نهج البلاغه مورد توجه جهان اسلام است .

عبدالملک یحیی الضحیانی افزود : امام سجاد (ع) یکی از پرچمداران مکتب اسلام است که با وجود فعالیت های دشمنان برای منحرف کردن باورهای صحیح اسلامی توانست با جهاد و دانش خویش راه صحیح را به مردم نشان دهد .

شیخ محمد علی امینی مدیر مدرسه اهل سنت بندرلنگه نیز گفت : صحیفه سجادیه یک کتاب ارزشمند در ابعاد گوناگون سیاسی ، تربیتی و اخلاقی است که گستره ای از حقایق از اندیشه های امام را به روی مخاطبان می گشاید.

در پایان این مراسم از اندیشمندان و دست اندرکاران برگزاری چهارمین کنگره بین المللی امام سجاد تجلیل شد.

چهارمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با حضور 450 نفر از اندیشمندان ، محققان، و عالمان داخلی و خارجی شیعه و سنی روز چهارشنبه در بندرعباس برگزار شد.