رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

رفع تصرف بیش از 1800 هکتار از زمینهای تصرف شده هرمزگان - نمایش محتوای خبر

 

 

رفع تصرف بیش از 1800 هکتار از زمینهای تصرف شده هرمزگان

رفع تصرف بیش از 1800 هکتار از زمینهای تصرف شده هرمزگان

دست زمین خواران در دو سال اخیر از 1800 هکتار زمین های ملی در هرمزگان کوتاه شد .

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت : در این خصوص 280 پرونده تشکیل شد که برخی پرونده ها درحال تحقیق و برخی صدور حکم شده است.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری افزود : برای حفظ منافع دولت و بیت المال شورای حفظ حقوق بیت المال در استان تقویت می شود .

وی گفت : پارسال هم برای 122 پرونده زمین خواری حکم صادر شد که 158 پرونده منتهی به صدور قرار حکم و برای 521 نفر هم حکم صادر شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در خصوص وضعیت ساختمان جدید و نیمه ساخته بازار ماهی‌فروشان بندرعباس افزود : این ساختمان با توافق شهرداری بندرعباس و شرکت سازنده ساخته شده و به کمیسیون ماده پنج استانداری واگذار شد.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری گفت : تمام واگذاری‌های ملکی اداره های دولتی در کمیسیون ماده 5 استانداری پیگیری می شود که به همین منظور تمام دستگاههای دولتی در واگذاریها باید حریم دریا را رعایت کنند و در صورت رعایت نشدن با متخلفین برخورد می شود.

وی با اشاره به اینکه نیمی از زندانیان هرمزگان به جرم مواد مخدر در زندان هستند جمعیت زندانیان استان را شش هزار و 510 نفر اعلام کرد .

رئیس کل دادگستری هرمزگان حجم پرونده ورودی به دستگاه قضائی هرمزگان را پارسال 176 هزار و 877 عنوان کرد و گفت : این میزان یک و 8 دهم درصد کمتر از سال 93 است .

حجت الاسلام محمد صادق اکبری افزود : پارسال بیش از 181 هزار و 774 پرونده که برخی از آنها پرونده های سال‌های قبل بود نیز رسیدگی و مختومه شد.

وی گفت : دستگاه قضایی استان برنامه های مدونی برای جرائم مواد مخدر، تجاوز به نوامیس مردم و سارقین مسلح دارد که حکم قصاص شماری از قاچاقچیان پارسال و شماری هم امسال اجرا شد .

رئیس کل دادگستری هرمزگان از اجرای حکم قصاص سه قاچاقچی مواد مخدر در بندرعباس و یک شرور مسلح و قاچاقچی مواد مخدر به جرم حمل بیش از یک تن و ۸۹۷ کیلو گرم تریاک در درگیری مسلحانه با نیروی انتظامی در زندان میناب در چند روز اخیر خبر داد .

حجت الاسلام اکبری در خصوص پرونده واگذاری فرودگاه قدیم قشم گفت : این پرونده در حال رسیدگی است و تا یک ماه آینده حکم آن صادر می شود.

وی در خصوص دفتر فروش شرکت پدیده مشهد در هرمزگان هم افزود : این دفتر در بندرعباس پلمپ شد و پرونده در مشهد رسیدگی می شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما