رزم آورد

همزمان با هفته دفاع مقدس و به منظور بالا بردن سطح اطلاعات عمومی ویادآوری رویدادهای دفاع مقدس برای مخاطبان، رادیو خلیج فارس مسابقه رادیویی رزم آورد را تولید و پخش می نماید .

این مسابقه شامل 5 خاک ریز(مرحله) می باشد:

خاک ریز اول هرمزگان در جبهه  می باشد و بدین صورت است که شهیدی از شهدای نام آور استان توسط یکی از اعضای خانواده اش معرفی می شود و شرکت کنندگان باید نام این شهید را حدس بزنند و این بخش 5 امتیازدارد.

خاک ریز دوم هنر مقاومت نام دارد که در این مرحله بخشی از صدای یکی از فیلم های سینمایی دفاع مقدس پخش می شود و سوالاتی در مورد آن پرسیده می شود که هر جواب صحیح 5 امتیاز برای شرکت کنندگان بهمراه خواد داشت.

خاک ریز سوم نام آوران حماسه ساز می باشد و در این مرحله یکی از فرماندهان شهید دفاع مقدس معرفی می شود و شرکت کنندگان باید نام ایشان را حدس بزنند اگر با راهنمایی اول پاسخ بدهند 30امتیاز با راهنمایی بیشتر 20 امتیازو با آخرین راهنمایی 10 امتیاز دریافت می کنند و در ادامه معرفی بیستر شهید مدنظر را می شنویم.

خاک ریز چهارم خط مقدم می باشد که بعد از شنیدن توضیحایتی در مورد یکی از عملیات شاخص دفاع مقدس شرکت کنندگان باید نام عملیات را حدس بزنن و به ترتیب مراحل راهنمایی 30یا20 یا10 امتیاز کسب کنند.

خاکریز پایانی تا کربلا نام دارد که در این مرحله 3 سوال در مورد واقعه عاشورا ، طی 40 ثانیه از شرکت کنندگان پرسیده می شود و هر سوال 5 امتیاز دارد.

این برنامه درشش قسمت 15دقیقه ای هر روز ساعت 8:45 صبح ازرادیو خلیج فارس پخش می شود.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: فتانه گیلیاردی

گوینده: سعید دادی زاده

نویسنده: غلامرضا رضوی

تاریخ تولید: 1396