رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

رتبه 29 ایران در سازمان استاندارد جهانی - نمایش محتوای خبر

 

 

رتبه 29 ایران در سازمان استاندارد جهانی

رتبه 29 ایران در سازمان استاندارد جهانی

مدیر کل دفتر صادرات و واردات ملی استاندارد کشورگفت : ایران در سازمان بین المللی استاندارد جهانی رتبه بیست و نهم را دارد .

این رتبه بر اساس کیفیت کالاهای تولیدی ، همکاریهای سازمان ملی استاندارد کشور با سازمان ملی استاندارد جهانی و افزایش تدوین کالاهای استاندارد در کشور است .

همایون نکو نام در مراسم تجلیل از خبرنگاران و تدوین گران حوزه استاندارد در بندرعباس گفت افزود : با افزایش کیفیت و تدوین کالاهای استاندارد وافزایش همکاری با سازمان ملی استاندارد جهانی این رقم به زودی به 27 می رسد

وی گفت : ایجاد تسهیلات و برقراری شرایط برای واردات کالاهای با کیفیت و تدوین استاندارد کالاها از برنامه های اولویت دار اداره کل استاندارد کشور است.

مدیر کل دفتر صادرات و واردات ملی استاندارد کشور افزود : استاندارد مواد غذایی و قطعات خودرو از اولویت های اساسی این سازمان است.

همایون نکونام گفت : پنجاه درصد واردات کشور از هرمزگان است و باید زیر ساختهای لازم استاندارد هم در این زمینه فراهم شود.

از 20 واحد نمونه و تدوین گران و خبرنگاران نمونه حوزه استاندارد هرمزگان تقدیر شد .

مدیر کل استاندارد هرمزگان هم در این مراسم گفت : ملاکهای ارزیابی واحدهای تولیدی نمونه ارائه و استمرار محصولات با کیفیت و مطابق با استاندارد ملی است.

عیسی باقر زاده افزود : تدوین گران نیز با تدوین و شناسایی محصولات استاندارد نقش مهمی در ارائه محصولات سالم به بازار داشتند.

وی با اشاره به نیاز استان به بانک جامع اطلاعاتی کالاهای استاندارد گفت : در سه سال گذشته بیش از 140 کالادر هرمزگان تدوین شده است .

استاندار هرمزگان هم در این مراسم با اشاره به الهی بودن استاندارد گفت : استاندارد ریشه قرانی دارد و باید در تمام شرایط زندگی رعایت شود.

جاسم جادری افزود : تعداد جان باختگان در حوادث جاده ای بالاست و با اسیب شناسی در این زمینه باید استانداردهای لازم اجرا شود.

وی اقتصاد مقاومتی را یکی از رکنهای اصلی استاندارد دانست و گفت: با رعایت صرفه جویی استانداردهای زندگی اجرا می شود.

در این مراسم از بیست واحد تولیدی نمونه ،تدوین گران و خبرنگاران نمونه حوزه استاندارد استان هرمزگان قدر دانی شد .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما