رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

رأی گیری از دریادلان نداجا در هرمزگان - صفحه محتوایی انتخابات

 

 

رأی گیری از دریادلان نداجا در هرمزگان

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت : کارکنان ناو بالگردبر خارک، ساعاتی پیش در حین ماموریت در آب های خلیج فارس، رای خود را به صندوق انداختند.

امیر دریادار حسین آزاد افزود : کارکنان نیروی دریایی ارتش با حضور پرشور در پای صندوق های رای، بار دیگر با امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت و به وظیفه شرعی خود عمل کردند .

وی گفت : انتخابات مظهر اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی و نماد دموکراسی در کشور است.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد : مردم ایران عزیزمان این بار نیز با حضور پرشور در پای صندوق های رأی ، شور و شعور سیاسی خود را به نمایش گذاشته و نقشه ها و توطئه های شوم دشمنان و بدخواهان بار دیگر نقش بر آب شده است.

درهرمزگان به طور همزمان سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان در حوزه انتخابیه بندر لنگه، پارسیان و بستک برگزار می شود.

برای انتخابات ریاست جمهوری یک هزار و986 شعبه اخذ رای و برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب این استان نیز 377 شعبه پیش بینی شده است.

منبع : ایرنا

حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است که تعداد 7 نفر برای به دست آوردن آن با یکدیگر رقابت می کنند.

دراین دوره از انتخابات شوراها 810  نفر برای بدست آوردن 198 کرسی شورای اسلامی شهری و هفت هزارو 609 نفر نیز برای رسیدن به چهار و هزار و 216 کرسی شوراهای اسلامی روستایی با یکدیگر رقابت می کنند.

یک میلیون و 166 هزار نفر در هرمزگان واجد شرایط رأی دادن بوده که 33 هزار و408 نفر آنان رای اولی هستند.

منبع : ایرنا