دهستان سیاهو

دهستان سیاهوبه مرکزیت روستای سیاهو در بخش مرکزی شهرستان بندرعباس در فاصله ۷۵ کیلومتری ازمرکز استان قرار دارد که از شمال به شهرستان حاجی‌آباد، از جنوب به منطقه خورگو، از شرق به بخش احمدی و از غرب به دهستان گُهره و بخش فین منتهی می‌شود.این دهستان شامل ۷۳ آبادی فعال و نیمه فعال است که مهمترین آنها عبارتند از: درگز – سیاهو- آقاسین - بَنگِلایان- - تَل سُورو- خِرسین- سیخوران و زاکین می باشد . جمعیت دهستان سیاهو طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰، بیشتر از ۱۰000 نفر بوده‌است ویکی ازنقاط خوش آب وهوای استان هرمزگان بشمار می‌رود.

شغل اکثریت مردم منطقه کشاورزی و دام داری است که کشاورزی آنها کشت مرکبات و نخل است وکه منحصربه فردترین محصولشان نارنگی می باشد که از شهرت وبازار پسندی بسیارخوبی بخوردار است که عمدا در روستاهای درگز ،       تل سورو، خرسین و زاکین کشت می شود .

کوه‌های دهستان سیاهو دنباله‌های سلسله جبال زاگرس هستند که مهم ترین آنها عبارتند از: کوه هُماگ با ارتفاع ۳۲۶۷متراز سطح دریا که بلندترین کوه استان هرمزگان است .

منطقه سیاهو با توجه به کوهستانی بودن و مناظر طبیعی مثل غار نمکی خرسین و باغ های زیبای نارنگی وآب وهوای متبوعی که دارد یکی مقاصد گردشگری هرمزگان می باشد مخصوصا در فصل زمستان که زمان برداشت نارنگی می باشد .

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
بسيار جاي قشنگ و ديدني هستش . هر کي نرفته حتما يه... MoSi ۱۳۹۴/۰۶/۲۸ ۰۸:۰۷

MoSi
بسيار جاي قشنگ و ديدني هستش . هر کي نرفته حتما يه سري بزنه ...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲۸ ۰۸:۰۷