رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

دعوت از پژوهشگر هرمزگانی به بیست و سومین کنفرانس بین المللی دانشگاه هامبورگ - نمایش محتوای خبر

 

 

دعوت از پژوهشگر هرمزگانی به بیست و سومین کنفرانس بین المللی دانشگاه هامبورگ

پژوهشگر هرمزگانی به بیست و سومین کنفرانس بین المللی مطالعات اجرا به میزبانی دانشگاه هامبورگ آلمان دعوت شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: مجید سرنی زاده در مقاله خود با عنوان "مطالعه ای بر جنبه های اجرایی فعالیتهای نگهبانان جلگه میناب" به جنبه های نمایشی فعالیتهای این گروه پرداخته است.

علیرضا درویش نژاد افزود : سرنی زاده پیش از این دو بار به کنفرانس بین المللی تئاتر تجربی چین ، دو کنفرانس بین المللی مطالعات اجرا در استرالیا و ژاپن و یک بار به دوسالانه هنرهای حرکتی در هندوستان دعوت شده است.

این پژوهشگر هرمزگانی نیز گفت : گروه خودجوش"نگهبانان جلگه میناب"برای توجه به بحران فروچاله ها و خشکسالی در دشت میناب فعالیت هایی را انجام می دهد که بسیاری از آنها دارای ویژگی نمایشی و اجرایی است.

مجید سرنی زاده افزود : این گروه دوستدار محیط زیست با 20 نفر هسته مرکزی و 500 نفر دیگر از دوستداران طبیعت به مسأله بحران کم آبی ، فروچاله ها و مشکلات زیست محیطی را نشان می دهند.

وی گفت : در این مقاله اقدامات نمایشی این گروه مانند خوابیدن در فروچاله ها با کفن و زدن ماسک ها و راهپیمایی هایشان با لباس های خاص بررسی شده است.

پژوهشگر هرمزگانی افزود : کلید واژه کنفرانس بین المللی مطالعات اجرا امسال واژه "سرریز" است.

سرنی زاده گفت : این کنفرانس بزرگ‌ترین رویداد پژوهشی فرهنگی جهان در حوزه مطالعات اجراست که از ١٩ تا ٢٢ خرداد ماه سال آینده در دانشگاه هامبورگ آلمان برگزار می شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما