رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

در ماه رمضان از مصرف چای سبز خودداری شود - نمایش محتوای خبر

 

 

در ماه رمضان از مصرف چای سبز خودداری شود

در ماه رمضان از مصرف چای سبز خودداری شود

روزه داران در ماه مبارک رمضان از مصرف چای سبز خودداری کنند .

بندرعباس خبرگزاری صدا و سیما ؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت : مصرف چای سبز با توجه به ویژگی های خاص آن و با توجه به محدودیت مصرف مایعات در طول مدت روزه داری ، سبب افزایش غلظت ادار می شود و از همین رو مصرف آن در ماه رمضان توصیه نمی شود.

دکتر ناتمی افزود : با توجه به گرمای هوا به تمام روزه داران توصیه می شود مصرف مایعات فراوان را از هنگام افطار تا زمان سحر در برنامه غذایی خود لحاظ کنند .

وی گفت : روزه داران بطور حتم در فاصله افطاری و سحری حداقل باید هشت لیوان آب علاوه بر میزان مورد نیاز برای رفع تشنگی بنوشند.

این متخصص ارولوژی به بیماران کلیوی توصیه کرد : طبق دستور و نظر پزشک و انجام سونوگرافی و در صورت نداشتن سنگ کلیه می توانند روزه بگیرند .

دکتر ناتمی افزود : بیماران کلیوی که مشکل سنگ کلیه دارند، به ویژه بیمارانی که دارای کلیه های سنگ ساز هستند ، به علت اینکه این افراد باید به مقدار فراوان و در طول روز مایعات (آب معمولی ، چای ) مصرف کنند روزه داری توصیه نمی شود .

وی گفت : همه افراد در طول روز سه لیتر آب بنوشند تا کلیه آنها در برابر سنگ سازی محافظت شود.

چای سبز از جمله محصولات کشاورزی بومی کشور چین است که از فواید بسیاری برای سلامتی برخوردار می باشد.

چای سبز برای مقابله با سرطان ، چربی خون ، سرماخوردگی ، کاهش چربی خون و اسهال خونی مفید است.

اما مصرف این گیاه با وجود فواید بسیار آن مضراتی نیز در صورت مصرف بیش از اندازه دارد که از جمله افزایش غلظت ادرار ، موجب بیقراری ، عصبانت و بی خوابی می شود .