رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دریافت سرمایه در گردش 23 هزار واحد تولیدی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

دریافت سرمایه در گردش 23 هزار واحد تولیدی در کشور

بیست و سه هزار واحد تولیدی از ابتدای سال تاکنون بودجه سرمایه در گردش دریافت کردند .

قائم مقام وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت در سومین گردهمایی روابط عمومی های سازمان صنعت معدن تجارت استانها در بندرعباس گفت : با اختصاص بودجه سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کوچک و متوسط طرح رونق تولید در واحدهای تولیدی با سرعت خوبی رو به افزایش است .

رضا رحمانی افزود : پنج هزار واحد صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی در کشورهم از ابتدای دولت یازدهم با اختصاص اعتبار به چرخه تولید بازگشتند.

وی گفت : اکنون بیش از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی در کشوربه دلیل مشکلات مالی غیر فعال هستند.

قائم مقام وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت افزود : نوسازی صنایع ، صنوف تولیدی و تجهیز معادن و تأمین مالی واحدهای کوچک و متوسط از برنامه های اولویت دار سال آینده است.

رحمانی گفت : ظرفیتهای مناسبی برای واحدهای تولیدی از جمله تجهیزات ، بازارهای فروش و دوره های آموزشی برای کارگران فراهم شده است.

وی افزود : مطالعه سواحل مکران و افزایش سهم دریایی در صنعت دریایی هم از دیگر برنامه های در دست بررسی دولت است تا سهم صنایع دریایی در زمینه های شیلات و خدمات دریایی افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هم هدف از برگزاری این همایش را ارتقای اطلاع رسانی در سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها عنوان کرد و گفت : مدیران روابط عمومی 31 استان کشور در این همایش دو روزه شرکت کردند.

خلیل قاسمی افزود : برگزاری کارگاههای تخصصی در زمنیه های مدیریت بحران رسانه و شبکه های اجتماعی از مهمترین برنامه ها است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما