درمان گیاهی آکنه های قرمز

آکنه های قرمز ، معضلی است که گریبان گیر بسیاری از افراد و بخصوص جوانان و افراد درسنین بلوغ می شود .از آنجا که آکنه جلوه و زیبایی چهره را از بین می برد کاملا طبیعی است بسیاری از افراد به دنبال روشی برای از بین بردن و سرکوب کردن آن ها باشند.

برای درمان آکنه داروهای مختلفی را می توان در کلینیکهای زیبایی و داروخانه ها یافت اما ما در اینجا چند نسخه کاملا گیاهی را به شما پیشنهاد می دهیم.اولین پیشنهاد ما آلوئه ورا است گیاه آلوئه ورا تاثیر زیادی در از بین بردن آکنه های قرمز دارد ، این گیاه تسکین دهنده ی پوست نیز می باشد برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب ، شما باید آلوئه ورای تازه را به طور روزانه مصرف نمایید . به این صورت که هر شب قبل از خواب ژل بدست آمده از برگهای آلوئه ورا را بر روی پوست خود بمالید. این عمل به مرور آکنه ها را از بین خواهد برد. این درمان باید به مدت حداقل سه هفته ادامه یابد تا به نتیجه برسید.

روش دیگر درمان گیاهی آکنه استفاده از سرکه ی سیب است. شما باید محلولی حاوی ۶۰ درصد آب و ۴۰ درصد سرکه ی سیب تهیه کرده  و به روی پوست خود بمالید و هر روز این کار را تکرار کنید تا به مرور نتیجه را مشاهده نمایید.

 

روغن جوجوبا نیز برای درمان آکنه موثر است. بد نیست بدانید روغن جوجوبا یک مرطوب کننده ی کاملا طبیعی نیز می باشد و تاثیر بسزایی در درمان آکنه های قرمز دارد . روغن جوجوبا را نیز هر شب قبل از خواب بر روی پوست تمیز ماساژ دهید. فراموش نکنید که شما باید مصرف آن را تا زمانی که بهبود یابید ادامه دهید.

 

تاثیر روغن درخت چای نیز در درمان آکنه اثبات شده است.  روغن درخت چای خاصیت ضد ویروسی نیز دارد . باید روغن درخت چای را بر روی پوست تمیز ماساژ دهید . اگر روغن درخت چای در دسترس ندارید می توانید از تمیزکننده ها و محلول های شستشوی حاوی روغن درخت چای نیز استفاده کنید .