رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

خودکفایی 300 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد - نمایش محتوای خبر

 

 

خودکفایی 300 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد

خودکفایی 300 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت : در سه سال گذشته بیش از 300 هزار خانوار با کمکهای اشتغال زایی کمیته امداد خودکفا شدند .

محمد امید در پنجمین نشست تخصصی اشتغال افزود : باخودکفایی این افراد در پرداخت 600 میلیارد تومان از کمکهای بلاعوض کمیته امداد در کشور صرفه جویی شد.

وی گفت : تا پایان سال نیز طرح خودکفایی 3 هزارخانوار در هرمزگان برنامه ریزی شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی کشور افزود : توسعه مشاغل و صنایع خرد از برنامه های اصلی کمیته امداد در کشور است.

امید گفت : بر اساس تفاهمنامه کمیته امداد هرمزگان و شرکت توزیع برق هرمزگان 25 درصد از اعتبارات اشتغالزایی امسال به توسعه صفحه های خورشیدی در منازل روستایی اختصاص یافته است.

وی افزود : در پنج سال گذشته بیش از 37 هزار طرح با اعتبار بیش از 200 میلیارد تومان در هرمزگان ایجاد شده است که 18 درصد این اعتبارات از محل کمیته امداد و بقیه از طرف بانکها تأمین شده است.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست گفت : بسیاری از مشکلات مانند قاچاق و حاشیه نشینی در هرمزگان با رونق مشاغل خرد حل میشود.

جادری افزود : برای کاهش بیکاری نیازمند است تا کارگاه های بزرگ اقتصادی و صنایع و مناطق آزاد اولویت رابه اشتغال نیروهای بومی دهند.

وی گفت : دستگاه های اجرایی طرحها و برنامه های اشتغال به کارگروه ارائه دهند و از گزارش دهی صرف خودداری کنند.

استاندار هرمزگان افزود : برای تحقق رونق اقتصادی صنایع و کارگاه های بزرگ اقتصادی اولویت را به خرید کالا و خدمات از شرکت ها و تولیدات داخل استان دهند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال در هرمزگان نیز گفت : بر اساس اطلاعات سامانه اشتغال رصد 35 دستگاه اجرایی از ابتدای سال در هرمزگان نزدیک به 5 هزار شغل ایجاد شده است.

سلیمی افزود : امسال برای توسعه مشاغل خرد بیش از 63 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی گفت : تشکیل خانه صنایع دستی در روستاهای استان ، تشکیل کارگروه ارتقای اقتصادی در مناطق حاشیه نشینی و بافتهای فرسوده ، اولویت جذب نیروهای بومی در کارگاهها و صنایع بزرگ استان ، رونق تولید با خرید کالاهای تولیدی در استان و توسعه مشاغل خرد از مهمترین مصوبات این کارگروه بود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما