جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

خسارت 35 درصدی آفات و بیماریها در بخش کشاورزی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

خسارت 35 درصدی آفات و بیماریها در بخش کشاورزی کشور

خسارت 35 درصدی آفات و بیماریها در بخش کشاورزی کشور

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت : متوسط خسارات آفات وبیماری ها در بخش کشاورزی دنیا 40 درصد است که این رقم در ایران 35 درصد است .

سید محمدحسین شریعتمدار در سی و هفتمین همایش سالیانه نباتات کشور در بندرعباس افزود : باید حذف سموم پر خطر ، آموزش بهره برداران و مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها بطور جدی پیگیری شود.

باغستانی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور نیز در این همایش گفت : تولید 300 تن صابون حشره کش ، گسترش مبارزه غیر شیمیایی و ثبت 450 برند سموم از مهمترین برنامه های سازمان حفظ نباتات کشور در سالجاری است.

همچنین در این همایش معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت : هرمزگان در تولید محصولاتی همچون لیموترش ، انبه ، پیاز و بادمجان در کشور رتبه اول دارد.

رئوفی افزود : در سالهای گذشته بیماری جاروک جادوگر بیش از 12هزار هکتار از باغات لیمو ترش استان را از بین برده که لازم است با پژوهش های علمی راهکارهای مناسب برای کنترل بیماری ارائه شود.

وی گفت : یکی از مهمترین مشکلات کشاورزان استان در فصل برداشت خرید محصولات به قیمت ارزان می باشد بطوری که هم اکنون در آستانه شب یلدا هندوانه هرمزگان را با قیمت هر کیلوگرم 500 تومان از کشاورزان خریداری می کنند که این موضوع باعث زیان بهره بردارن شده است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما