رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

خدمات دهی ثبت احوال هرمزگان در روز انتخابات - صفحه محتوایی انتخابات

 

 

خدمات دهی ثبت احوال هرمزگان در روز انتخابات

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت : تمامی ادارات ونمایندگی های ثبت احوال دراستان طی روزهای پنج شنبه و جمعه (28 و 29 اردیبهشت ماه ) دایر خواهند ماند و تا پایان رأی گیری به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

فرزاد افشاری نژاد افزود : طبق ابلاغ های صورت گرفته از ادارات و نمایندگی های خود در سراسر استان خواسته ایم تمام تلاش خود را به کار گیرند تا روز قبل از برگزاری انتخابات به تمامی درخواست های مرتبط با تقاضای تعویض شناسنامه که از قبل دریافت کرده اند ترتیب اثر دهند .

وی با بیان اینکه در روزهای یاد شده ، فرآیند صدور شناسنامه نوزاد و متولدان جدید، طبق روال عادی انجام می شود ، گفت : از تمامی اقشار مردم دعوت می کنیم روز جمعه 29 اردیبهشت با حضور پرشور و مشارکت بالای خود یک بار دیگر حماسه ای بیاد ماندنی را در تاریخ معاصر ایران اسلامی رقم بزنند.

در هرمزگان سه انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس برگزار می شود .

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی روز 29 اردیبهشت سال 96 برگزار می شود .

حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه ، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر است که از این تعداد 130 هزار نفر در شهرستان بندرلنگه حضور دارند .

این حوزه دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است .

شهرستان بندرلنگه در 200 کیلومتری ، بستک در 220 کیلومتری و پارسیان در 400 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند .

شمار واجدان شرایط رأی دادن در انتخابات 29 اردیبهشت در هرمزگان ، یک میلیون و 166 هزار نفر و شمار رأی اولی ها در هرمزگان 33 هزار و 408 نفر است.

منبع : ایرنا